ČAČANI POKAZALI ZUBE: Partizan uz mnogo muka stigao do pobede

11.03.2024. 19:51
Borac - Partizan
Borac - Partizan / Izvor: Foto: ABA liga/Borac/Duško Radišić

Duel 22. kola.

Košarkaši Borca su dočekali Partizan u meču 22. kola ABA lige. Parirali su Čačani regionalnom šampionu skoro ceo duel. Vodili su na tri minuta pre kraja, ali je kvalitet isplivao u završnici i Partizan je pobedio čak i ubedljivo. Bilo je 77:84 (26:26, 15:23, 16:12, 20:23).

Luka Dončić otkrio koji mu je košarkaš bio idol! Naravno, u pitanju je SrbinLuka Dončić

Luka Dončić otkrio koji mu je košarkaš bio idol! Naravno, u pitanju je Srbin

Letos je IZNERVIRAO Grobare svojom "izdajom", a sada Madar NAPUŠTA i FenerbahčeJam Madar

Letos je IZNERVIRAO Grobare svojom "izdajom", a sada Madar NAPUŠTA i Fenerbahče

Moraju da se rasvetle okolnosti onoga što se desilo: Klub se oglasio HITNIM SAOPŠTENJEMDuško Ivanović

Partizan je u ranoj fazi stvorio prednost od 8:2, a na polovini prve deonice su imali i dvocifernu prednost. Ipak, Čačani se nisu predavali pa su u devetom minutu stigli na 17:19. Dao je zatim trojku Trifunović, ali nanizali su domaći šest poena i poveli 23:22.

Avramović je na pet sekundi pre kraja prve deonice postigao trojku uz dodatno bacanje. Ipak, uz zvuk sirene je sa desetak metara Aleksa Uskoković pogodio, pa je posle prvih deset minuta bilo 26:26.

BORAC - PARTIZAN 77:84 (26:26, 15:23, 16:12, 20:23)

Dvorana: Borac (Čačak)

Sudije: Tomislav Hordov, Luka Kardum, Krunoslav Peić

BORAC: Rebrača, Segu 3, Birts 15, Nikolić, Tasić 17, Tomašević 7, Talić 3, Frenklin 4, Uskoković 7, Todorović, Čarapić 13, Manojlović 8. Trener: Mijatović.

PARTIZAN: Smit 8, Vukčević, Ledej 18, Avramović 16, Koprivica 4, Panter 4, Smailagić 8, Naneli, Trifunović 14, Anđušić 12, Ponitka, Kaboklo. Trener: Obradović.

Loš rezultat je primorao Željka Obradovića da već u 13. minutu u igru uvede Džejmsa Nanelija. Držali su rezultatski priključak domaći, ali trojke Smita i Anđušića na samom kraju poluvremena su doneli osam poena prednosti gostima (41:49).

Vrlo slaba je bila treća četvtina. Partizan je na jedvite jade prešao u dvocifen broj poena i uoči poslednje deonice regionalni šampion je imao četiri poena viška (57:61).

Odmah na početku četvrte četvrtine je dosuđena namerna lična za Aleksu Uskokovića i to pri šutu njegovog imenjaka Avramovića pri šutu za tri. Ubrzo su crno-beli stigli i na plus osam (57:65). Domaći su nakon toga krenuli jako i prišli na 62:65, a na šest i po minuta pre kraja bio je i novi egal (67:67).

Borac je potpuno prekrenuo rezultat i poveo 71:69 na nekih 200 sekundi pre kraja. Podigli su to i na plus četiri, ali ubrzo je Partizan opet bio u vođstvu 74:73, a zatim je i Ledej pogodio za tri, dok je u prethodnoj akciji odlični Čarapiuć promašio van linije 6,75. Zatim je i Smailigić pogodio za tri i podigao na sedam razlike i tada je meč bio rešen.