BRUKA ASVELA PRED ZVEZDU: Poniženi u meču šampionata Francuske

04.10.2023. 08:59
Duško Ivanović, KK Crvena zvezda
Duško Ivanović, KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

U četvrtak stižu u Beograd.

Košarkaši Asvela doživeli su i drugi poraz posle pet kola Francuskog prvenstva. Oni su u gostima poraženi od Sent Kventina sa 91:71 (31:15, 20:20, 23:15, 17:21) i tako iznenadili svoje navijače pred gostovanje Crvenoj zvezdi u prvom kolu Evrolige (četvrtak 19.00).

NISU SE ČULI DUGO: Bio je red da svet sazna kakva je ličnost Nikola Jokić

AU, LUKA: Vildozu pitali ko će na fajnal-for Evrolige - Njegov odgovor će izazvati reakciju Delija

TRINKIJERI ISKREN: Partizan? Slabiji je...

Oni su već u prvoj deonici je bili u minusu od dvadeset razlike. Ni do kraja prvog poluvremena nisu uspeli da se vrate u meč, tako da je na poluvremenu stajao rezultat od 51:35 za domaćina.

Posle tri deonice je bilo 74:50, tako da je već tada bilo jasno da će Asvel pretrpeti katafsrofu na meču. Do kraja se videlo samo odrađivanje za konačnih 91:71.

Najbolji kod poebdnika su bili Nejt Džonson sa 17 poena, a po 14 su dodali Melvin Ažinsa, Tajger Kembel i Matis Dusu Jovo.

Kod Asvela najbolji je bio Mbaj Endijae sa 14 poena, Jusufa Fal je upisao 12 kao i Žofri Lovernj. Na ovom meču nije igrao Nando De Kolo.