BRUKA U ESTONIJI: Srbija i dalje bez Svetskog prvenstva (FOTO)

21.02.2019. 19:50
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Orlovi poraženi u Talinu.

Košarkaši Srbije propsutili su prvu priliku da overe plasman na Svetko prvenstvo u Kini, pošto je Estonija slavila u Talinu sa 71:70 (14:16, 17:18, 18:20, 22:18). Orlovi imajuposlednju priliku da u nedelju obezbede plasman na SP u Beogradu pobedom protiv Izraela. Orlovi su u Talinu u većem delu meča bili u vođstvu, u nekoliko navrata imali i sedam poena prednosti, ali nisu uspeloi da prelome meč protiv borbenih domaćina koji su zahvaljujući šutu za tri u poslednjoj četvrtini stigli do preokreta i pobede.

Estonija je uz podršku punih tribina dobro počela i brzo povela sa 6:0, da bi Srbija do prvih poena stigla sa penala zahvaljujući Draganu Milosavljeviću. Bio je to samo početak serije koja je i zahvaljući Milošu Teodosiću bila 11-1 i dovel do vođstva Orlova 11:7 u 6. minutu. Domaćin je ispunio bonus što su izabranici selektora Aleksandra Đorđevića koristili da sa penala stignu do lakih poena i Srbija je na kraju prve četvrtine vodila 16:14. Bolje je Srbije otvorila drugug deonicu i posle trojke Teodosića povela 23:16, ali je posle par neiskorišćenih zicera Estonija uspela da se potpuno približi i u 17. minutu izjedfnači na 27:27. Skok u napadu pravio je veiki problem Srbiji, ali su Orlovi ipak uspeli da se ponovo odlepe na 32:27, dok su na poluvremenu vodili sa tir poena razlike 34:31.

Nešto sporije je Srbija otvorila drugo poluvreme pa je Estonija u 22. minutu stigla do izjednačenja 37:37. Ponovo su Orlovi uspeli da naprave prednost preko Teodosića i Milosavljevića i povedu još jednom sa maksimalnih sddam poena prednosti 46:39 26. minutu. Estonce je poslužio u tim trenucima šut za tri poena, pa Orlovi nisu uspeli da dođu i do dvocifrene prednosti, ali je Tepić sa penala doneo Srbiji pet poena prednosti 54:49 pred ulazak u poslednju četvrtinu.

Odlučujućih 10 minuta je bolje otvorila Srbija trojkom Teodosića i poenima Raduljica i Orlovi su još jednom stigli do sedam poena prednosti 59:52 u 32. minutu. Međutim, Estonci su serijom 10-0 uspeli da dođu do potpunog preokreta i povedu sa 62:59, ali je Jelovac trojkom izjednačio na 62:62 u 35. minutu i meč je pred poslednjih pet minuta bio potpuno otvoren. Usledilo je tri minuta igre koš za koš, da bi igrači Srbije izgubili loptu u napadu, a Raieste 10 sekundi pre kraja pogodio trojku za prednost Estonije 71:68. Pokušao je Teodosić da pogodi trojku, loptu je uhvatio Jelovac, izvukao se na trojku i bio fauliran prilikom šuta za tri, ali je iskoristio samo dva bacanja pa su Estonci došli do trijumfa.

ESTONIJA - SRBIJA 71:70 (14:16, 17:18, 18:20, 22:18)

DVORANA: Saku Surhol.

SUDIJE: Lanzarini, Kozlovskis, Zapolski.

GLEDALACA: 4.000.

ESTONIJA: Jesur 8, Kangur 4, Kulamae 18, Nurger 9, Raieste 3, Arbert 1, Drel 4, Kitsing 18, Lane 2, Pasoja, Taits 4, Trejer.

SRBIJA: Teodosić 16, Đoković, Tepić 2, Milosavljević 16, Avramović 5, Paunić, Simonović, Birčević 2, Jelovac 19, Raduljica 8, Jovanović, Gagić 2.

Pogledajte kako izgledaamerička odbojkašica Kelsi Robinson.