ČOVEK SA DRUGE PLANETE: Brutalni Jokić postavio REKORD karijere! Postao je prvi igrač iz bivše Juge kome je OVO pošlo za rukom (VIDEO)

07.02.2021. 07:29
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia
Ali je Denver izgubio.

Košarkaši Denvera poraženi su od Sakramenta rezultatom 119:114, ali je meč obeležila fenomenalna partija srpskog centra Nikole Jokića.

FILIPOVSKI POSLE PORAZA: Traže se PROMENE u timu... Bajić "DOSOLIO ranu"

FANTASTIČAN DEBI ŠTIMCA U TURSKOJ: Srbin dominirao u pobedi Bahčešehira

PODIGLA SE KUKA I MOTIKA: Navijači zgroženi Partizanom, Zagorcu NAPISALI PESMU! Retko beznađe na Tviteru

Prva zvezda Denvera je postigla 50 poena i nadmašila dosadašnji rekord od 47 koševa, uz čak 12 asistencija, 8 skokova, tri blokade i jednu ukradenu loptu za 42 minuta na parketu.

Imao je šut za dva 17/27, za tri poena 3/5 i bacanja 7/7. Dodao je i 12 asistencija uz 8 skokova, za 22. uzastopni dabl-dabl ove sezone.

Jokić je sa 22 poena u poslednjoj četvrtini doveo Nagetse sa dvocifrenog zaostatka u egal završnicu, ali su se Kingsi odbranili trojkama Foksa i sjajnog rukija Halibartona.

Džoker je, ujedno, postao prvi košarkaš iz bivše Jugoslavije kome je ovako nešto pošlo za rukom, obzirom da nijedan igrač pre njega sa tih prostora nije to uspeo. Nedavno je as Nagetsa protiv Jute ubacio 47 koševa, kada je, podsetimo, napravio "smešnim" dvostrukog najboljeg defanzivca lige Rudija Gobera.

Samo veče pre rekorda, Nikola je odigrao najlošiju partiju sezone, a već sutradan pokazao magiju, koja ipak nije pomogla Grumenju. Treba reći da Denver nije mogao da računa na od ranije povređene Gerija Herisa i Pi-Džej Dozijera, dok su pred duel sa Kingsima ostali i bez još dva igrača sa spoljnih pozicija, plejmejkera Džamala Mareja i Fakunda Kampaca.

Sa prilično "mešovitom" postavom, Denver se potpuno oslonio na srpskog centra, koji je već u prvoj četvrtini, uz 10 poena, ostvario šest asistencija...

Na drugoj strani je raspoložen bio ruki Halibarton, pratio ga je sjajni Holms koji je na poluvremenu šutirao 5/5 i Kingsi su došli do +5.

Imali su poen prednosti nakon prve četvrtine, a u prvoj polovini druge četvrtine igrali su rezervisti za Denver, pa smo tako na parketu videli Hemptona, Hauarda i Čančara, koji ne dobijaju često priliku.

Držali su Denver u igri, komandovao je Džamajkl Grin, ali je sve to bilo slabo i imali su sreće i što su Kingsi stali bez Foksa i Holmsa, pa je samo Barns bio raspoložen.

Kada se Jokić vratio, upisao je još četiri poena i dve asistencije u drugoj četvrtini, koja je završena trojkom Halibartona i zakucavanjem Bartona i na poluvremenu je ostao taj jedan poen prednosti za Kingse. Prvo poluvreme obeležila je fantastična blokada Hasana Vajtsajda.

Harison Barns i Holms su nastavili da igraju sjajno i u trećoj četvrtini i zahvaljujući njima su Kingsi konstantno održavali prednost.

Na drugoj strani je Jokić poentirao i asistirao, a pridružio mu se, za promenu, raspoloženi Milsap. Nije loš bio ni Barton, a svoj uobičajeni posao radio je i Moris, pa je Denver bio u egalu.

Jokić je na tri minuta do kraja treće četvrtine upisao i 22. dabl-dabl ove sezone, pošto je imao 20 poena i 10 asistencija. Na kraju treće četvrtine bilo je +6 za Kingse.

Koliko nije bilo pomoći za Jokića govori da niko osim njega nije bio dvocifren u Denveru na poluvremenu, a na kraju treće četvrtine je dvocifren pored njega bio samo Pol Milsap.

Kingsi su sa 5:0 otvorili poslednju četvrtinu i stekli dvocifrenu prednost, prve na meču za bilo koju ekipu. Nastavili su u istom ritmu i došli do +14, a u prvih pet minuta poslednje četvrtine sve poene je ili postigao ili asistirao Jokić.

Jokić je nastavio u istom ritmu i jednostavno je bio nezaustavljiv. Pogodio je pet šuteva zaredom iz reketa i na četiri minuta do kraja vratio Denver na šest poena zaostatka. Došao je i do 40 poena, ali niko drugi ništa nije mogao da ubaci.

Osim srpskog asa, Milsap je ubacio 14 poena, po 11 su dodali Barton i Moris, dok je Grin imao 10. Kraljeve su do pobede dvodili Barns sa 28 poena, Foks sa 24, Halibarton sa 23 i Holms sa 21 košem.

Nemanja Bjelica ponovo nije igrao za Sakramento, kao ni Boban Marjanović, u pobedi Dalasa nad Golden Stejtom 134:132. Kao i u slučaju Jokića, Denvera i Kraljeva, ni Voriorsima nije pomoglo ni 57 koševa maestralnog Stefa Karija, uz  11 ubačenih trojki iz 19 pokušaja. Pogađao je Stef šuteve van linije 7,24 sa svih pozicija - bilo je i onih trojki unutar loga na centru igrališta, ali se na kraju ipak radovao Dončić i njegovi saigrači.

Luka Dončić je protiv Voriorsa izjednačio rekord karijere, pošto ih je "častio" sa 42 poena, uz sedam skokova i 11 asistencija, a poene je po četvrtinama podelio tako precizno da je u svakoj imao bar deset.

Poslednje dodavanje bilo je ključno jer je Kari učinio sve (trojka, pa koš i faul) da u poslednjem minutu približi ekipu na poen zaostatka. A onda je bivši košarkaš Reala umesto da sam rešava poslednji napad svog tima pri vođstvu 131:130, predao loptu Kleberu koji se nalazio u uglu, a ovaj je trojkom pet i po sekundi pre kraja pokazao da je Slovenac napravio pravi izbor i osigurao pobedu Mavsa.