ZVEZDA SE RASPALA U PRODUŽETKU: Voldenova trojka zakasnila i pobeda otišla u nepovrat

15.12.2020. 19:44 20:59
Crvena zvezda - Alba
Crvena zvezda - Alba / Izvor: MN Press

Krajnje uzbudljiv meč Evrolige.

Crvena zvezda je u Beogradu izgubila protiv Albe iz Berlina meč 14. kola Evrolige. Nakon regularnog dela bilo je nerešeno 76:76, a gosti su nakon produžetaka slavili rezultatom 90:84.

DERBI ZAČELJA U PARTIZANOVOJ GRUPI: Bahčešehir razbio Veneciju (FOTO)

ANĐUŠIĆ: Partizan=Srbija

TRINKIJERI U KUĆI SLAVNIH: Bivši trener Partizana u ŠEST REČI bacio grobare u TRANS!

Prva četvrtina je prošla sa malo poena, crveno-beli su uspeli da ukrote tim iz Nemačke i rezultat nakon 10 minuta je bio 16:15 za domaći tim. Davidovac je doneo trojkom +3 pri kraju, ali je Šnajder uzvratio pogotkom za dva poena.

Nije se mnogo menjalo u prvoj polovini druge četvrtine, ali sjajnim blickrigom je Zvezda došla do dvocifrene prednosti tri minuta pre kraja poluvremena. Bilo je +11, međutim trojkom se Alba vratila u igru.

U poslednjim sekundama je pogodio Šnajder za tri i rezulat prvog poluvremena je 37:34. Šteta, budući da je srpski klub imao i 11 poena prednosti u nekom trenutku.

Crvena zvezda je dodala gas u trećoj četvrtini, trojkom Boriše Simanića stigla do 55:41 i tih +14 bila je najveća prednost u dotadašnjem delu meča. Ovo je bio period kada se Obradović najviše uzdao u domaće košarkaše i to mu se višestruko isplatilo.

Lojd se upisao krajem četvrtine, Lo je uzvratio i treći period je završen rezultatom 57:48.

Opet je Zvezda uspela da se dokopa velike prednosti i dođe na 14 poena prednosti po drugi put, ali onda je krenuo nalet berlinskog tima. Uspela je Alba na pola četvrtine da stigne na 69:65, dakle za 10 poena su smanjili Zvezdin plus.

Na dva minuta do kraja Alba posle duže vremena stiže do izjednačenja i rezultat je u tim trenucima 71:71, ušlo se u dramatičnu završnicu. Džordan Lojd je imao sjajan prodor na minut do završetka i doneo 76:72. Smanjila je Alba na 76:74 u narednom napadu, onda Volden maši, a na 1.3 do kraja gostujuća ekipa stiže do izjednačenja.

Kori Volden pogađa trojku u poslednjoj sekundi. Sudije su većale i odlučile da ne priznaju koš zbog isteka vremena i ostalo je nerešeno. Produžeci.

Brzo je Alba došla do 80:76 u produžetku. Uzvratio je Lojd trojkom sa velike distance, ali brzo je to anulirao Grejndžer i postavio rezultat 83:79 za goste. Potpuno se raspala igra crveno-belih i na minut i po do kraja produžetka Alba je stigla na +8, što je najveća prednost nemačke ekipe na meču.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja i Alba je slavila rezultatom 90:84.