DEMONSTRACIJA SILE: Zvezda ispratila Cibonu iz Arene sa +28!

03.12.2023. 19:45
Jago
Jago / Izvor: MN Press

Zagrebčani nemoćni u Beogradu...

Košarkaši Crvene zvezde su u okviru 10. kola ABA lige savladali ekipu Cibone, rezultatom 84:56 (21:16, 25:13, 15:14, 23:13)

OŠTRO SAOPŠTENJE FENERA: Madar nakon incidenta ima PROBLEMA SA VIDOM!Jam Madar

OŠTRO SAOPŠTENJE FENERA: Madar nakon incidenta ima PROBLEMA SA VIDOM!

DEFINITIVNO: Nikola Mirotić ne dolazi u Beograd na meč sa Partizanom Nikola Mirotić

DEFINITIVNO: Nikola Mirotić ne dolazi u Beograd na meč sa Partizanom

SFEROPULOS UPOZORAVA: Cibona je organizovana ekipaJanis Sferopulos, KK Crvena zvezda, Stefan Lazarević

SFEROPULOS UPOZORAVA: Cibona je organizovana ekipa

Ujednačen start duela sa odgovorima sa obe strane. Ponovo je odlično otvaranje utakmice ABA lige za Rokasa Gedraitisa sa dve trojke, ali to nije obeshrabrilo Cibonu koja je imala odličnog Domagoja Proletu u čijim je rukama bilo devet od prvih 11 poena gostiju.

Onda je Luka Mitrović nakon tajm-auta napravio seriju od 5:0, a pripomogao mu je i Stefan Lazarević dugom dvojkom.

Odmarao je Janis Sferopulos dobar deo svojih igrača, ali i kao takav, roster Zvezde uspešno se nosio sa Cibonom i posle prvih 10 minuta imao 21:16.

Velikih 8:0 Zvezda pravi pri početku drugog kvartala i tu crveno-beli po prvi put odlaze na dvocifrenu Prednost. Majk Tobi je bio ključan za takvo stanje stvari sa pet poena i potom je nastavio da igra kvalitetno.

Velikih 8:0 Zvezda pravi pri početku drugog kvartala i tu crveno-beli po prvi put odlaze na dvocifrenu Prednost.

Majk Tobi je bio ključan za takvo stanje stvari sa pet poena i potom je nastavio da igra kvalitetno. Briljirao je i Luka Mitrović čije su partije na izuzetnom nivou čitave sezone, a kada se tu pridodao Miloš Teodosić sa svojim pasovima, Zvezdina prednost je rasla i na četiri minuta pred pauzu dostigla „+15“.

Majk Tobi je imao svoje veče u „Areni“. Ubacivao je sa distance, bio dobar i defanzivno te je poluvreme okončao sa 14 poena, dok je Luka Mitrović imao 11.

Ponovo ujednačen početak utakmice, napadi su bili podjednako neefikasni, ali onda je Crvena zvezda zarađivala poene zahvaljujući odličnom trčanju, odbrani i timskoj igri. ipak, dosta skromna treća deonica gde je Zvezda dosta vremena provela podešavajući segment odbrane.

Možda Cibona nije najrelevantniji protivnik za takav vid „treninga“, ali nije to izgledalo loše. Mada je tada napadačka produkcija izostala.

U svakom slučaju, nije bilo većih problema da se utakmica privede kraju i da Zvezda ostane lider AdmiralBet ABA lige, a sve to pred duplo kolo u Valensiji i Vitoriji.

Majk Tobi je ubacio 23 poena, Mitrović i Jago su imali po 11. Proleta je dodao 13 u Ciboni.