18°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

KAKVA TUGA! POSLEDNJE SEKUNDE ODLUČILE: Zvezda imala produžetke, Printezis PRESUDIO DRUGAČIJE

10.12.2020. 19:50
Crvena zvezda - Olimpijakos
Crvena zvezda - Olimpijakos / Izvor: MN Press

Poraz u 12. kolu Evrolige.

Crvena zvezda je u Beogradu igrala meč 13. kola Evrolige i izgubila od Olimpijakosa rezultatom 81:79.

NBA U ČUDU: Kevin Durent postaje centar?

POVREDE SU GA UNIŠTILE: Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde završio karijeru

ŠTA ĆE BITI SA JANISOM: Grk fokusiran na predstojeću sezonu, novi ugovor mu nije u prvom planu

Prvi segment meča je obeležio neverovatan učinak za tri poena. Crveno-beli nakon uvodnih deset minuta su imali vođstvo 30:16 uz čak šest pogodaka za tri poena. Neverovatna igra domaćih i nameštena ruka kod svih igrača koji su igrali. Neverovatno je da samo Džordan Lojd nije pogađao kod Zvezde, ali njega nije bilo na terenu.

Ipak sjajna rola Lojda nakon ulaska u igru, Zvezda je već posle 15 minuta igre stigla do 37 datih poena. Potom je usledila tehnička greška. Spanulis je bio precizan, koji je potom zabeležio i trojku i smanjio na 37:27.

Kuridža je nosio tim u drugoj polovini druge četvrtine, borio se kao lav, a gostujući crveno-beli su mašili i na kraju prvog poluvremena je 45:37 za Zvezdu. O'Brajant je u prvom delu igre bio najefikasniji kod domaćih sa 12 poena, po sedam su postigli Volden i Jagodić-Kuridža.

Zvezda je pala u trećoj četvrtini, već posle pet minuta izgubila prednost i Olimpijakos je poveo 53:52. U tim trenucima je počela rezultatska klackalica, Kuridža je pogodio trojku kad je bilo najteže i održao priključak Zvezde za Grcima.

Ipak, Larencakis je na pet sekundi do kraja pogodio za tri, Dobrić promašio u narednom napadu i treća četvrtina je završena rezultatom 62:61.

Veliku seriju je napravio grčki tim na startu poslednje faze meča, 70:61 je bilo u jednom trenutku, ali onda je serijom i Zvezda vratila uzbuđenje, 70:69 za Olimpijakos na četiri minuta do kraja. Olimpijakos je opet uspeo da se odvoji, međutim na tri minuta pre kraja je 76:76 pogotkom Lojda.

Printezis donosi ponovo izjednačenje na 40 sekundi do kraja, Volden maši za tri i Olimpijakos dobija napad na 17 sekundi. Spanulis pogađa jedno bacanje, 77:76, za Olimpijakos i Zvezda ima osam sekundi za poslednju ofanzivu. I Lojd pogađa samo jedno bacanje, ostalo je 6.8 sekundi za grčki tim.

Neverovatno, ali Printezis je pogodio uz faul. Veoma sporna situacija, moguće da je bilo prekršaja u napadu pre toga. Pobedio je Olimpijakos 81:79.