CRVENO-BELA DOMINACIJA: Zvezda GAZILA do titule

12.04.2017. 20:49
Navijači Crvene zvezde u dvorani Pionir
Navijači Crvene zvezde u dvorani Pionir / Izvor: MN Press

Prvi osvojeni šampionat od 2004.

Košarkašice Crvene zvezde osvojile su titulu šampiona Srbije pošto su u četvrtom meču ubedljivo savladale branioca titule Radivoj Korać sa 68:33 (13:9, 23:15, 11:8, 21:1) i tako došle do prve titule  još od 2004 ukupnim rezultatom 3:1 u seriji. Ovo je Zvezdi ukupno 29. titula šampiona, a ujedno i slatka osveta za prošlogodišnji poraz od Koraća u finalnoj seriji.

OVOME JE TEŠKO ODOLETI: Real HOĆE Marka Gudurića (FOTO)

LAZIĆ POD PRISMOTROM: Evropski velikan ŽELI Zvezdinog beka (FOTO)

Zvezda nije imala težak zadatak u četvrtom meču, pošto je Radivoj Korać bio ravnopravan protivnik smao u prvoj četvrtini. Već u narednoj deonici Zvezda pokazala da je kvalitetniji sastav i na poluvremenu imala dvocifrenu prednost (36:24). U nastavku je Zvezda dodatno podigla prednost i već krajem treće deonice postalo je jasno da će crveno-bele devojke osvojiti titulu šampiona, a kuriozitet je da je Korać u poslednjoj četvrtini postigao samo jedan poen.

Navijači Crvene zvezde i Dejan Radonjić - ljubav do koske! (VIDEO)

Najefikasnija u Zvezdi bila je Mišeljić sa 15 poena, 12 je postigla Katanić dok je 11 dodala Prlja. U Koraću nijedna košarkašica nije bila dvocifrena, a najefikasnija bila je Vučković sa devet ponea.