NE MOŽE MU NIKO NIŠTA: Rus se poklonio kralju! Novak Đoković je osvajač US Opena

10.09.2023. 21:12 01:39
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Dominacija.

Srpski teniser Novak Đoković pobedom nad Danilom Medvedevom 3:0 (6:3, 7:6(5), 6:3) osvojio je US Open.

SVI ČEKAMO FINALE US OPENA: Znate li koliko je setova ove sezone u Njujorku izgubio Novak?

KONAČNO: Reprezentacija Srbije stigla u Valensiju posle dva dana puta

GOF: Dala sam sve od sebe protiv Sabalenke

Sjajno je meč počeo Đoković. Več u prvom gemu na servis protivnika je došao do brejka i potpuno kontrolisao meč. Veoma siguran je bio na svom servisu, ne dozvolivši Rusu niti jednu brejk priliku u prvom setu. U tom tonu je i završio prvi set srpski teniser.

U drugom delu meča je Novak nastavio sa odličnom igrom pri servisu… čuvao je servis ne dozvolivši protivniku nijedan poen sve do osmog gema seta, ali tada je Rus došao do prve brejk lopte na meču. Ipak, izvukao se Đoković i poravnao na 4:4. Završnica seta nije donela promene, pa smo gledali taj-brejk. U 13. gemu prava drama, Rus je bolje počeo, poveo 3:1, Novak se brzo vratio u kolosek, poveo 6:5, na servis protivnika i tada sačekao grešku Danila što mu je donelo i drugi set.

Treći set je bio samo nastavak neminovnog... Nole je na startu oduzeo servis protivniku, Rus je odmah uzvratio, ali je Đoković ponovo došao do brejka, sačuvao tu prednost do kraja seta i u sjajnom tonu postao šampion Njujorka.

Ovo je bila Novakova četvrta titula na US OPenu i 24. gren slem.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

6:3
Novak Đoković je osvajač US Opena!

5:3
Bilo je 0:30, ali će Novak morati da odigra još jedan gem da bi došao do trofeja.

5:2
Rutina! Ostao je još jedan gem.

4:2
Da, da, da... Novi brejk Novaka Đokovića. Danil je ponovo poklekao i sada je sve u rukama srpskog tenisera.

3:2
Jako čudan gem, Novak ga gubi, nažalost. Nekoliko grešaka i Rus je ponovo u igri.

3:1
Idemooooooo! Brejk Novaka Đokovića! Sve kontroliše naš as.

2:1
Miran je Novak i svi smo... Novi gem srpskog asa.

1:1
Istom merom uzvraća i Rus.

1:0
Sjajan start. Vodi Nole.

III SET

7:6
Neverovatan taj-brejk. Poveo je Medvedev 3:1, Đoković se vratio, imao priliku da dođe do 6:3, ali je Danil uzeo poen kojim se vratio u egal. No, Novak osvaja ovaj set posle greške Danila iz bekenda i dolazi na korak od titule.
6:6
Težak, težak gem osvaja Đoković. Napravio je dve duple servis greške, ali je na samo sebi svojstven način došao do istog, servis volej igrom se izvukao Nole i spasao jednu brejk loptu, pa je kasnije došao do gema.

5:6
Svaki servis gem Danila Medvedeva izgleda kao prilika da Novak napravi brejk, ali iznova i iznova Rus odoleva. Ponovo se izvukao i još jednom će Đoković servirati za opstanak u setu.
5:5
Počeo je Medvedev mnogo bolje da trči... pa je Novaku sve teže da dođe do poena. No, ovaj gem pripada Srbinu, pa smo ponovo u egalu.

4:5
Loš gem za Đokovića. Novak će servirati za opstanak u setu u narednom gemu.

4:4
Možda je ovo bilo potrebno! Medvedev je imao prvu brejk loptu na meču, Novak sjajno odgovara sa tri poena za redom. Veličanstveno.
3:4
Šteta, šteta, šteta. Imao je Novak brejk priliku u ovom gemu. Bila je dobra šansa da se prelomi set, ali je Danil ponovo uspeo da pronađe prvi servis.
3:3
Savršeno igra Novak u svojim servis gemovima. Još jednom bez izgubljenog poena.

2:3
Servis spašava Medvedeva u ovim trenucima. Bilo je 0:30 i sve je mirisalo na brejk Novaka. No, Danil je pronašao svoj prvi udarac i izvukao se...

2:2
Ista priča. Ponovo bez izgubljenog poena uzima gem Đoković.
1:2
Non-stop preti Novak na servis protivnika. Nema mira Danil, ali je ipak došao do novog gema.

1:1
Bez izgubljenog poena. Sjajan servis gem za Novaka.

0:1
Imao je Novak 15:30, ali je Medvedev uz određenu dozu sreće došao do uvodnog gema u setu, nekoliko loptica je završilo na liniji.

II SET

6:3
Sjajno! Novi odličan servis gem Novaka. Đoković vodi 1:0 u setovima.
5:3
Izvukao se Medvedev, imao je Novak dve set lopte, ali je proradio servis Rusa u pravom trenutku. Još je u setu...

5:2
Nema šansu Danil Medvedev na servis Đokovića. Još jedan odličan gem srpskog asa.
4:2
Novak se za sada sve pita na terenu. On pogađa vinere ili greši, ovoga puta je, nažalost, bilo ovo drugo, tako da Danil uzima svoj drugi gem.

4:1
Najduži gem do sada. Nije Medvedev imao brejk priliku, ali se otišlo u igru na razliku. Đoković je, ipak, povećao prednost.
3:1
Upisao se Rus. Imao je Novak prilika i u ovom gemu, ali gem ide Danilu.

3:0
Pripretio je Medvedev, imao je 0:30, ali je Novak sa četiri uzastopna poena i zahvaljujući odličnim servisom došao do novog gema.