LOŠE VESTI IZ TURSKE ZA PARTIZAN: Efes posle drame slomio Real

14.03.2023. 20:26
KK Partizan, Željko Obradović
KK Partizan, Željko Obradović / Izvor: MN Press

Rezultat koji crno-beli nisu želeli da vide.

Košarkaši Efesa savladali su Real Madrid 90:89 u zaostaloj utakmici 24. kola Evrolige i prišli beogradskom Partizanu na svega pobedu zaostatka pred međusobni meč u četvrtak od 18:30 u Istanbulu.

KRUPNE PROMENE U EVROLIGI: Proširuje se broj timova, Glikman najavio ko će se priključiti

OPET SE OGLASILA ZVEZDA: "Šokirani smo lažima Matijasa Lesora"

IZBIO MI JE VAZDUH: Lesor progovorio o sukobu sa Petruševim – “On ima istoriju učešća u ovakvim situacijama i haosu”

Efes je na ovom meču pokazao nekoliko lica. U prvom delu igre Španci su bili apsolutno bolji rival, stekli prednost na samom startu, kontrolisali utakmicu, ali nisu uspeli da odu na osetniju razliku, a to je domaći tim iskoristio već pred kraj poluvremena. Imali su Madriđani plus osam na tri minuta do kraja, ali onda sledi serija Efesa od 11:0 do kraja druge četvrtine.

U nastavku nisu stali domaći. Pogađali su iz svih pozicija izabranici Ergina Atamana i možda prvi put u sezoni podsetili na onu ekipu koja je dva puta zaredom osvajala titulu šampiona Evrope. Na kraju trećeg kvartala je bilo čak plus 17. Bukvalno je Efes rasformirao Real u ovom delu utakmice, čak 35 poena su postigli momci u plavim dresovima.

U četvrtom kvartalu su gosti zaigrali znatno bolje, uspeli da prepolove razliku na pet minuta do kraja. Usledio je tajm-aut Atamana, no ni tada nisu uspeli da pronađu ritam iz trećeg dela domaći. Real je preko Rodrigeza smanjio na svega minus četiri na tri minuta do kraja. Domaći su uzvratili poenima Brajanta i Singltona i otišli na komotnih osam poena razlike.

No, posle tajm-auta sledi serija Reala 9:0 i vođstvo Madriđana. Larkin uzvraća trojkom za plus dva Efesa na minut do kraja meča. Jabusele zatim maši trojku, a Plajs zakucava na drugoj strani. Dek potom dobija rampu upravo od Plajsa i time Nemac zatvara ovaj meč. Na kraju su gosti uspeli da spuste na svega poen zaostatka, ali više nisu mogli.

Šejn Larkin sa 18 i Elajdža Brajant sa poenom manje su bili najefikasniji kod pobednika. Musa je na drugoj strani imao 16 poena, Dek 15, dok su Rodriges i Tavares dodali po 14 i 13.

Efes je deseti sa skorom 14:14, pobedu manje od Partizana i jasno je da nas očekuje velika borba za top 8.

Najnovije vesti o KK Partizan možete naći OVDE.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda Dragana Rukavina, supruga Antonija Rukavine