EP NOVI SAD: Kadeti Srbije UBEDLJIVO deklasirali Holandiju, sledi nokaut faza

12.08.2018. 22:40
KSS
KSS

Bravo momci.

Muška kadetska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2002. godine i mlađi, još jednom ubedljivom pobedom okončala je grupnu fazu na Evropskom prvenstvu koje se održava u  Novom Sadu. Izabranici selektora Vlade Vukoičića su u okviru trećeg kola grupe „B“  rutinski savladali selekciju Holandije koja je samo na mahove uspevala da pruži jači otpor. Srpski kadeti osim u trećoj četvrtini bili su dominantni na oba kraja terena, imali punu kontrolu i prema očekivanjima stigli do uverljivog trijumfa 78:52 (20:13, 24:9, 14:21, 20:9).

POVREDA U ZAO ČAS: Dva dana pred meč sezone igrač Zvezde iznet na nosilima (FOTO)

SLEPI MIŠEVI SE POJAČALI: Valensija kupila napadača za 18 miliona evra (FOTO)

Posle početnog ispistivanja snaga i rezultata 4:4, reprerezentativci Srbije su preuzeli inicijativu i preko Nikole Nanojlovića i Filipa Škobalja napravili seriju 11:2 za vođstvo 15:6. Holanđani su uspeli da uspostave ravnotežu i do kraja prve četvrtine ne dozvole našem timu da se još više rezultatski odvoji – 20:13. Nekoliko presečenih lopti i brzih kontri doneli su srpskim kadetima dvocifrenu prednost u 15. minutu posle trojke Vojina Ivkovića – 31:17. Mudro su izabranici selektora Vukoičića koristili činjenicu da je rival u bonusu i uglavnom sa linije slobodnih vacanja već do poluvremena stekli kapitalno vođstvo – 44:22.

Skoro tri minuta trebalo je sprskim kadetima da dođu do prvih poena u nastavku meča. Posle trojke Matije Svetozarevića vratilo se samopouzdanje u napadačkim akcijama, ali su Holanđani mnogo lakše dolazili do realizacije što im je omogućilo da smanje rezultat na kraju treće četvrtine 58:43. Opao je ritam na početku poslednje deonice, ali je novosadsku publiku podigao na noge Luka Tarlać, najpre trojkom, a zatim i snažnim zakucavanjem – 65:45 (34. minut).Pojačali su srpski reprezentativci intenzitet igre u odbrani i sa nekoliko efektnih akcija mirno priveli meč kraju – 78:52.

SRBIJA U16: Ivković 13, Paunović 8, Manojlović 12, Agoč, Andrić 2, Stefanović 8, Svetozarević 9, Mušikić 8, Tarlać 9, Škobalj 6, Joksimović, Pavićević 3.

HOLANDIJA U16: Bretvajat 10, Held 1, Saizonu 9, Van den Hauvel, Boš-Felah 2, Krag 3, Vianen, Leons 2, Bujs, Vijands 2, Kordilija 17, Veršur 6.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.