EP NOVI SAD: Orlići protiv Letonije vadili španske fleke (FOTO)

11.08.2018. 22:53
Košarkaška kadetska reprezentacija Srbije
Košarkaška kadetska reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: KSS

Srbija ostvarila ubedljivu pobedu.

Kadetska reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na Evropskom prvenstvu koje se održava u Novom Sadu. Izabranici selektora Vlade Vukoičića su u okviru drugog kola grupe B ubedljivo savladali Letoniju sa 85:60 (21:16, 22:13, 22:20, 20:11) i tako uspeli da se iskupe za poraz od Španije u prvom kolu.

POTVRĐENO JE! Partizan pregovara sa Jankovićem (FOTO)

OVO ĆE ZANIMATI DELIJE! Feldin PRELOMIO, evo gde nastavlja karijeru (VIDEO)

Sa ogromnom željom i energijom srpski kadeti su ušli u ovaj duel. Zaigrali su odmah snažno u odbrani, a iz takve igre došli su do nekoliko kontri i lakih poena, za vođstvo 18:9 u sedmom minutu. Posle prve četvrtine Srbija je vodila 21:16, uprkos nešto lošijim procentima šuta, posebno sa linije slobodnih bacanja. Letonci su uspeli u nastavku susreta da uspostave ravnotežu i u 17. minutu priđu na 28:27. Finiš prvog poluvremena pripao je Srbiji koja je napravila seriju 15:2 i otišla na odmor rezultatom 43:29.

Nastavak susreta pripao je selekciji Letonije, koja je zaigrala nešto brže i preciznije i uspela da smanji zaostatak na 49:40 u 23. minutu. Srbija je ubrzo povratila dvocifreno vođstvo posle trojke Lazara Stefanovića i odlične akcije Mihaila Mušikića – 56:42. Usledilo je spektakularno zakucavanje Luke Paunovića posle koga je Srbija otišla na +16 – 65:49. Letonci su pogodili dve trojke na početku finalne deonice, ali to je bilo sve što su urade. Reprezentativci Srbije su rutinski priveli meč kraju i prvu pobedu na šampionatu učinili još ubedljivijom – 85:60.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.