EP U ČEŠKOJ: Srpkinje se spotakle na startu, doživele poraz od Grkinja! (FOTO)

16.06.2017. 19:53
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: fibaeurope.com

Naše devojke u drugom kolu igraju sa Francuskom, u subotu, od 20.30.

Naše najbolje košarkašice su doživele poraz od Grkinja na startu Evropskog prvenstva u Pragu rezultatom 60:69. Prilično su stegnuto ušle u meč aktuelne šampionke, što su motivisane Grkinje iskoristile i brzo povele 0:6.

NBA TRANSFERI: Zvezda iz Los Anđelesa u Denver dolazi zbog Jokića? (FOTO)

HOĆE LI BITI IZNENAĐENJA? Selektor Đorđević OBJAVLJUJE spisak za Evropsko prvenstvo! (FOTO)

Ubrzo su se naše devojke trgle, prve poene je postigla Jovanovićeva, pa se naš tim primakao na 5:6, da bi opasna Maltsi postigla trojku i to je bio signal rivalkama da ponovo naprave mini seriju za najveće vođstvo u prvom periodu (5:14, 7. minut). Zatim je na semaforu stajalo 8:16 (9. minut), a prva deonica je završena rezultatom 11:19.

Očekivalo se u drugom kvartalu da reprezentacija Srbije, uprkos tome što je oslabljena neigranjem Sonje Petrović, a u igri je bila nedovoljno oporavljena Ana Dabović, da postavi stvari na mesto. Međutim, borbene Grkinje predvođene preciznom Maltsi održavale su prednost od šest, sedam poena.

Zatim su se Srpkinje primakle na 21:26 u 16. minutu, pa na 23:28, ali u 17. minutu je već bilo 23:31... Nikako nisu uspevale izabranice selektora Stevana Karadžića da pronađu pravu igru, ishitreno su šutirale i nisu blistale u odbrani, pa je minut pre odlaska na veliki odmor na semaforu stajalo 26:35.

Ipak, u samom finišu Jovanovićeva i Dabovićeva sa linije slobodnih bacanja smanjuju prednost rivalki i postavljaju rezultat poluvremena 30:35.

Na poluvremenu premijernog meča naših košarkašica na EP 2017 u Pragu Srbija - Grčka 30:35. #kss #reprezentacija #eurobasketwoman2017 pic.twitter.com/7nrowLUVpe

Već na samom startu drugog poluvremenu opasna Maltsi je postigla trojku, ali je potom na isti način uzvratila Milovanovićeva, ali sa osam metara, borile su se naše devojke, ali nikako da stignu do preokreta.

Imale su Srpkinje nekoliko prilika kod 42:46 da ugroze vođstvo protivnica, ali su prokockale nekoliko napada.

TRADICIJA: Prvo titula, pa Kalemegdan! (FOTO)

I najzad, u finišu treće četvrtine, proradile su Srpkinje, najpre je Crvendakić postigla trojku, a zatim i Ana Dabović dve trojke zaredom! Za prvo vođstvo našeg tima 51:50 (30. minut).

Međutim, kao da je pauza između trećeg i četvrtog perioda presekla taj nalet našeg tima, koje su u poslednjoj deonici ponovo posustale, pa su Grkinje ponovo pobegle na "plus 9".

Škorićeva je trojkom smanjila na 56:62 u 35. minutu, ali potom je promašila Jovanovićeva za tri, a tada je kapiten Jelena Milovanović napustila igru zbog pete lične greške. Naš tim nije imao rešenja za najbolji igračicu Grčke Maltsi, koja je uspela da razigra nekoliko saigračica, koje su nemilice pogađale koš Srpkinja i održavale desetak poena preimućstva.

U poslednji minut se ušlo kod 60:67, posle poena Saše Čađo i Jovanovaićeve, ali sve je bilo uzalud. Grkinje su rutinski pobedile... O svemu dovoljno govori broj poena, koje su srpske reprezentativke postigle u toj deonici ...

Naše devojke u drugom kolu igraju sa Francuskom u subotu, od 20.30, a u ponedeljak sa Slovenkama od 15 časova.

Najbolja selekcija iz svake grupe direktno ide u četvrtfinale, a sve drugoplasirane i trećeplasirane ekipe će da igraju za popunu preostala četiri mesta među osam najboljih.

SRBIJA – GRČKA  60:69 (11:19, 19:16, 21:18, 9:16)

GLEDALACA: 4.000

SUDIJE: Čalik, Kukelčik, Velikov

SRBIJA: Radočaj, Petrović, Čađo 4, Krnjić, Jovanović 12, Milovanović 17, Mandić, Crvendakić 6, Škorić 5, Stanković, Jovanović 2, Dabović 14.

GRČKA: Stamolampru, Stamati, Limura, Spiridopulu 3, Maltsi 16, Nikolopulu 5, Sotiru 12, Kosmu, Spanu 18, Kaltsidu 15, Kristinaki, Fasula.