ERTEL I GOBER RASTUŽILI ITALIJANE: Azuri pali posle produžetka, Francuska u polufinalu Evrobasketa (VIDEO)

14.09.2022. 19:21
Evrobasket
Evrobasket / Izvor: Reuters

Drama u Berlinu.

Košarkaška reprezentacija Francuske plasirala se u polufinale Evrobasketa posle pobede nad Italijom 93:85 (27:20, 11:11, 18:31, 21:15, 16:8)

KADAR NEVERA! Sa 1.000 dinara u džepu za JEDAN DAN postao MILIONER – ova priča će vas oduševiti! (FOTO)

ZBOGOM NAKON EVROBASKETA: Legenda objavila PENZIJU!

Svetski, evropski, a naš - Dejan Bodiroga, predsednik Evrolige!

Francuzi su imali početnu prednost, kao uostalom i naša selekcija pre tri dana, u prvom poluvremenu su apsolutno kontrolisali meč i pre svega zahvaljujući nadmoći Gobera pod košem i lucidnošću Furnijea dominirali u prvih 20 minuta. U jednom trenutku su Trikolori imali čak i plus 11, ali sve se promenilo u nastavku.

Italijanska treća četvrtina bila je izvanredna, rešili su taj deo igre u svoju korist rezultatom 31:18 i apsolutno okrenuli momentum, kao i rezultat. U četvrtoj deonici prava drama, Azuri u blagom vođstvu, najveća prednost je bila plus osam za tim Đanmarka Poceka.

Na 16 sekundi do kraja 77:75 za Italijane i dva slobodna bacanja za, do tada najboljeg igrača Azura na meču, Simonea Fontekija. Novi igrač Juta Džeza je podbacio promašio oba puta. U sledećem napadu, Ertel je pogodio i na pet sekundi do kraja rezultat je bio izjednačen. Ponovo je Fontekio promašio, ovoga puta iz znatno teže pozicije i meč je otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta, šou Tomasa Ertela, plesao je omaleni plejmejker i sa šest poena u produžetku doveo svoj tim do pobede. Značajni su bili i poeni Rudija Gobera, pogotovo oba pogođena slobodna bacanja na dva minuta do kraja.

Kod Trikolora čak pet dvocifrenih, Ertel (20), Gober (19), Furnije (17), Jabusele (15), Luvavu (13).

Nije pomogao Azurima ni odlični Marko Spisu, koji je meč završio sa 21. poenom, koliko je imao i tragičar Simone Fontekio.

Trikolori u borbi za finale čekaju boljeg iz meča Slovenija - Poljska (20:30).

Najnovije vesti o Evrobasketu možete naći OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte anketu ko je kriv za debakl u Berlinu?