EVROKUP: Dobar početak i poraz na kraju, Partizan pobedio sam sebe (VIDEO+FOTO)

03.10.2018. 22:24
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Parni Valjak startovao u Evropi.

Košarkaši Partizana doživeli su poraz na startu Evrokupa od Trenta u Italiji sa 82:73 (17:24, 26:19, 19:15, 20:14). Crno-beli su na ovom meču igrali u ritmu toplo-hladno, ali su na kraju zahvaljujući greškama u odbrani, ali i ishitrenim šutevima ispustili pobedu na premijeri u Evropi.

ZNA SE KO SUDI ZVEZDI, A KO PARTIZANU: Određeni arbitri za naredno kolo Superlige Srbije (FOTO)

PRED MEČ SA TRENTOM: U Partizan stigle ODLIČNE vesti! (FOTO)

Kao i u Zagrebu pre nekoliko dana, Partizan je imao dobar početak i protiv Trenta na startu evropske odiseje ove sezone.. Odličnom odbranom, kombinovanom sa zonskim presingom koji su sprovodili tokom prve deonice, crno-beli su posle prvih deset minuta imali prednost 24:17. nastavili su izabranici Nenada Čanka da odlično trče u leđa protivniku i održe prednost iz prve četvrtine... Trento se trgao sredinom drugog dela igra i uspeo da priđe na četiri poena zaostatka.

Ipak, sa pet vezanih poena, Partizan je ponovo otišao na maksimalnih plus devet i činilo se da će prvo poluvreme lagano privesti kraju. Greškama u finišu druge deonice, Trento se serijom 9:0 potpuno vratio u meč i na poluvreme se otišlo sa nerešenim ishodom 43:43.

Partizan je trojkom Marinkovića započeo drugo poluvreme, ali je Trento brzo uzvratio i posle dugo vremena poveo na meču. Za razliku od prvog dela, crno-beli su u treću deonicu ušli sa daleko manje agresije u odbrani. To je Trentu omogućilo prednost od 53:48 sredinom drugog plovremena. Saradnja Lendejla i spoljne linije potpuno je osujećena, a Italijani su to koristili i dobrim šutem za tri podizali prednost. Nastavio je italijanski tim da diktira tempo i udvajanjem na niskom postu prinudi igrače Partizana na greške, posle kojih su igrači Trenta vrlo lako razvijali kontre i na taj način odu i a plus 10. Mini serijom od 6:0, izabranici Nenada Čanka su usepli da pred poslednjih deset minuta smanje prednost domaćina i vrate se u meč.

Serijom grešaka na startu poslednje deonice Partizan je ponovo dozvolio Trentu da povede i dođe na korak od trijumfa. Brzopletost u napdau, kao i loš skok u odbrani bili su presudni činioc loše partije crno-belih u odlučujućih deset minuta. Minijuturama Pejdža u finišu meča crno-beli su držali priključak, alie je sve to anulirano dobrim šutem za tri domaće ekipe, što im je omogućilo trijumf na startu takmičenja u Evrokupu.

TRENTO - PARTIZAN 82:73 (17:24, 26:19, 19:15, 20:14)

DVORANA: Pala Trento

SUDIJE: Semeš, Garsija, Roter.

Trento: Gomeš, Jovanović, Marbl, Mezanoti, Radičević, Flakadori, Fokaj, Hodž, Mian, Paskolo.

Partizan: Lendejl, Marinković, Pejdž, Pecarski, Zagorac, Zagorac, Aranitović, Gagić, Gavrilović, Gegić, Nikolić, Si Veličković.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.