EVROKUP: Virtus izgoreo u paklu Arene! Partizan na krilima Grobara DEMOLIRAO četu Saše Đorđevića!

08.01.2020. 21:58
Novica Veličković
Novica Veličković / Izvor: Foto: MN Press/Ivica Veselinov/Ilustracija

Ubedljiva pobeda crno-belih na startu TOP 16 faze.

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Virtusa iz Bolonje u prepunoj "Štark areni" sa 99:81 (26:23, 36:19, 22:21, 15:18) u prvom kolu grupe "E" TOP 16 faze Evrokupa. Od prvog do poslednjeg minuta utakmice crno-beli su odigrali kvalitetnije od italijanskog tima, a prednost Parnog Valjka rasla je iz minuta u minut. Ekipa Aleksandra Đorđevića nije imala rešenje za raspoloženu bekovsku liniju Partizana koja je pokrenula crno-bele do važne pobede na startu druge faze takmičenja.

OVO ĆE ZANIMATI GROBARE: Igrali su Darušafaka i Trento, a pobednik je rešen u penal završnici

DA SE NAJEŽIŠ! Đorđević ZAKORAČIO pred Grobare i ugledao moćan TRANSPARENT! (VIDEO+FOTO)

TRESLA SE ARENA: Evo kako su Grobari dočekali izlazak na parket Teodosića i Markovića (VIDEO)

Dobar početak crno-belih u napadu i energična igra Novice Veličkovića pod samim košem protivnika zapalio je tribine prepune "Štark arene".

Veličković je zadavao velike probleme unutrašnjoj liniji Virtusa, tačnije Džulijanu Gemblu, pa je sa šest vezanih poena doneo i početnu prednost crno-belima. Sa druge strane italijanski klub je odgovorio preko Miloša Teodosića, a srpski reprezentativac je u svom stilu plesao po terenu.

Pri rezultatu 14:14 probudio i plej Parnog Valjka Kori Volden! Sa nekoliko vezanih koševa u finišu prve deonice doneo je Partizanu maksimalnih plus u tom trenutku 20:14. Na sve to nadovezao se i Markus Pejdž koji je novom trojkom nastavio seriju domaćeg tima. Ulazak Rašona Tomasa i Vila Mozlija krajem prve četvrtine promenio je i način odbrane izabranika Andree Trinkijerija, koji su u više navrata posle preuzimanja naterali goste na teške šuteve i nekoliko izgubljenih lopti. Na kraju prvih deset minita rezultat je glasio 26:23 u korist crno-belih.

Početak druge deonice bio je kao iz sna za navijače crno-belih, a raspoloženi Markus Pejdž je sa dve vezane trojke odveo Parni Valjak na maksimalnih plus 11! Partizan tu nije stao, a Virtus je imao velikih problema u napadu iako je Đorđević vršio česte izmene kako bi razbudio ekipu. Šut za tri poena bio je glavno oružje Partizana u prvom poluvremenu na koje gostujući tim nije imao rešenje. Pokušavao je Virtus da se prilagodi brzoj igri crno-belih, međutim, nedostajao je šut spolja. To je Partizanu omogućilo da u finišu prvog dela povede si sa plus 22 - 52:30!

Markus Pejdž
Markus Pejdž / Izvor: MN Press

Ono što je bilo zanimljivo jeste i procenat šuta sa linije penala plejmejkera crno-belih Nemanje Gordića. On je za sedam minuta na terenu izveo čak devet penala i to bez promašaja. Rezultatom 62:42 u korist Partizana završeno je prvo poluvreme.

Serija Virtusa od 9:0 utišala je paklenu atmosferu u "Štark areni". Tim iz Bolonje predvođen Milošem Teodosićem zaigrao je agresivnije u odbrani, dok je u napadu pod dirigentskom palicom srpskog pleja prednost crno-belih sa 20 za tili čas sveo na plus 11. Činilo se da je ekipa Aleksandra Đorđevića konačno uhvatila priključak na meču, međutim, Parni Valjak je ponovo upalio motore i sa dve vezane trojke prekinuo nalet zahuhtalog Virtusa!

Kao i na startu treće deonice, Virtus je odlično otvorio i početak četvrtog perioda igre. Ekipa Aleksandra Đorđevića je za došla na minus 14, međutim, to je bilo sve od Virtusa ove večeri. Trojka Pejdža Markusa Pejdža i serija crno-belih od 8:0 donela je Partizanu sredinom poslednje deonice maksimalnih plus 22! Do kraja meča tim Andree Trinkijerija znalački je sačuvao prednost i zabležio izuzetno važan trijumf na startu TOP 16 faze protiv glavnog konkurenta za plasman u narednu rundu takmičenja.

PARTIZAN - VIRTUS BOLONJA 99:81 (26:23, 36:19, 22:21, 15:18)

DVORANA: Štark arena (16.505)

SUDIJE: Hristodulu, Kljenšić, Bisang

Partizan: Volden 23, Zagorac 7, Pejdž 19, Gordić 22, Jaramaz 5, Veličković 10, Birčević 1, Reding 7, Janković 2, Tomas, Trifunović, Mozli 3.

Virtus Bolonja: Gejns 21, Pajola 5, Baldi Rosi 3, Marković 1, Riči 5, Delija 2, Hanter 7, Vims 9, Teodosić 14, Gembl 14.

Pogledajte kako izgleda poznata navijačica Milana Klaudija Romani.