EVROKUP: Bilbao se revanširao Partizanu u praznom Pioniru

13.12.2017. 22:38
Najdžel Vilijams Gos
Najdžel Vilijams Gos / Izvor: MN Press
Crno-beli pretpreli sedmi poraz u grupi C.

Košarkaši Bilbaoa revaširali su se Partizanu za poraz u Španiji pošto su u 8. kolu grupe C, u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' savladali Partizan sa 83:67 (22:18, 16:12, 15:19, 30:18). Ovim porazom je Partizan i teoretski izgubio šanse za prolaz u narednu rundu pošto je u utorak Limož savladao Albu.

Odlično je počeo Partizan sa privremenim trenerom Aleksandrom Matovićem u prilično praznoj dvorani ''Aleksandar Nikolić i predvođen Najdželom Vilijamsom-Gosom došao do vođstva 8:2. Ubrzo su se gosti iz Španije probudili, došli do izjednačenja i vođstva od 17:11, da bi na kraju prve četvrtine Bilbao imao četiri poena prednosti.

Bolje je Bilbao počeo derugug deonicu i u 14. minutu već došao do dvocifrene prednosti 34:21. Međutim, usledila su dva i po minuta bez poena na obe strane, a post je prekinuo Aranitović trojkom. Njegovi poeni nisu ipak pokrenuli u potpunosti crno-bele, a Bilbao je na poluvremenu imao osam poena prednosti.

Nije uspeo Partizan na startu treće deonice da se približi gostima, da bi tek Andrićeva minijatura i poeni Milera i Gosa doneli potpuni preokret i vođstvo Partziana 43:40 u 25. minutu. Nisu crno-beli iskoristili taj trenutak da izgrade još veću prednost, pa je Bilbao još jednom izgradio vođstvo od osam poena dva i po minuta pre kraja treće četvrtine. Međutim, Miler je uspeo da pogodi par šuteva i Partizan je prepolovio zaostatak sa poluvremena (53:49) na ulasku u četvrti odlučujući period.

Kada se činilo da će crno-beli pritisnuti goste u poslednjih 10 minuta, dogodilo se suprotno. Bilbao je na krilima Rediva za čas stigao ponovo do dvocifrene prednosti koju je trojkom potvrdio Ervel za 65:50 u 34. minutu. Tada je već bilo jasno da će se gosti iz Španije ubedljivo revanširati za poraz Partizanu na domaćem terenu.

PARTIZAN - BILBAO 67:83 (18:22, 12:16, 19:15, 18:30)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Šemeš, Fric, Ovinov.

GLEDALACA: 1.600.

PARTIZAN: Miler 9, Vilijams-Gos 18, Tadić, Aranitović 5, Tanasković 8, Veličković 13, Tomić 4, Pecarski, Andrić 5, Stevanović, Šalić 5.

BILBAO: Tomas 2, Fišer 12, Mendija, Hamink 3, Redivo 20, Salgado 9, Mumbru 5, Ervel 11, P. Tomas, Todorović 6, Vučetić, Glednes 15.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.