OVO JE PRAVI PARTIZAN: Crno-beli RAZBILI Andoru

Košarkaši Partizana savladali su Andoru (95:70) u 13. kolu Evrokupa.

PREPUŠTAJU PARTIZANU ULOGU FAVORITA: Ipak, podsećaju da su pobedili crno-bele u prvom meču

KOPRIVICA OPREZAN PRED ANDORU: Znamo šta im je najveća snaga

OBRADOVIĆ UPOZORAVA: Andora je RAZBILA Huventud i Real, Smajli pod znakom pitanja

Dominacija unutrašnje linije crno-belih, tako se može opisati prvo poluvreme. U uvodnih deset minuta odličan je bio Zek Lidej, dok je u nastavku Matijas Lesor preuzeo palicu i sa nekoliko sjajnih zakucavanja dodatno raspaljivao Pionir. Partizan je bio u potpunoj kontroli, tokom svih 20 minuta i nije dopuštao gostima da ozbiljnije zaprete.

Evrokup, 13. kolo

Partizan – Andora 95:70 (24:16, 21:19, 24:19, 26:16)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Boltauzer, Bisang, Balak

Partizan: Kuruc, Panter 16, Vukčević 2, Lidej 20, Zagorac 2, Avramović 6, Koprivica 4, Dangubić, Lesor 18, Trifunović 12, Madar 15

Andora: Miler Mekintajer 7, Pauli 13, Ljovet, Hana 17, Nakić 5, Kroford 5, Kolom 2, Artega 16

U drugom poluvremenu - ista priča. Partizan na komfornoj razlici, dok Andora samo bljesne u nekoliko navrata. Minus sedam je najviše što je mogla gostujuća ekipa. Za razliku od prethodnih mečeva, crno-beli su u ovom meču uspeli da uspostave tečniju igru u napadu, a dobra odbrana je odigrana posebno na bivšem igraču Kodi Miler Mekintajeru, koji je meč završio sa svega sedam poena i bio je potpuno van prepoznatljivog ritma.

Imala je Andora nekoliko dobrih minuta, sredinom poslednje deonice, kada su stali u zonu koja je malo zadavala problema izabranicima Željka Obradovića, ipak otpor je stigao kasno i Partizan je upisao devetu pobedu u Evrokupu.

Lidej je bio najefikasniji sa 20 peona, pratio ga je Lesor sa 18. Kod poraženog tima najbolji je bio Hana sa 17 poena.

Priliku za debi imao je i Tristan Vukčević, a OVDE pogledajte kako su ga dočekali navijači Partizana.

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

40. minut
Pobeda Partizana 95:70.

37. minut
Uspeli su gosti dobrom zonom malo da zbune Partizan, ali Kevin Panter svojim poenima održava prednost, 86:66.

34. minut
Potpuna kontrola utakmice za domaćina. Andora u velikom zaostatku, 76:62.

31. minut
Trojka Jama Madara na ulasku u poslednju deonicu. Najveća prednost Partizana, plus 18.

30. minut
Partizan i dalje u vođstvu. 69:54.

28. minut
Sjajan napad Partizana i trojka odličnog Lideja. 61:47.

25. minut
Zek Lidej je bio precizan sa linije penala. Partizan uspeva da održi prednost. 54:45.

22. minut
Panter je iskoristio udvajanje i odlično podelio pas Trifunoviću, kome nije bilo teško da pogodi ispod koša. 47:37.

Počelo je drugo poluvreme.

20. minut
Gotovo je prvo poluvreme u hali Aleksandar Nikolić. Partizan - Andora 45:35
17. minut
Dominira Lesor, još jedan ofanzivni skok za bivšeg igrača Monaka. Plus devet.

14. minut
Razigrao se Matijas Lesor, Partizan povećava prednost, trenutno je 30:22.

12. minut
Odlična igra u odbrani u uvodnih dva minura nastavka, 24:18.

10. minut
Partizan posle uvodnih deset minuta vodi 24:16.

7. minut
Na prvi tajmaut u meču Partizan odlazi sa prednošću od 18:11. Odličan ulazak u duel ima Zek Lidej, Amerikanac je već na sedam poena.

4. min
Odličan napadački ulazak u meč crno-belih. Lidej je ponovo pogodio ovaj put uz faul. 11:5 za domaće.

1. minut
Crno-beli su rešili oba svoja uvodna napada, prvo je Panter bio precizan sa linije penala, da bi i Lidej fino položio. Trenutno je 4:2 za Partizan.