BODOVI OSTAJU U BEOGRADU: Litvanci uporni, Partizan kvalitetom do pobede

17.11.2021. 19:39
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Četvrti trijumf tima Željka Obradovića.

Košarkaši Partizana savladali su litvanski Lietkabelis u petom kolu A grupe Evrokupa sa 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17) i tako stigli do četvrtog trijumfa, dok su gosti pretrpeli treći poraz. Crno-beli su ovom pobedom prekinuli seriju od dva poraza.

PONOVO U NAJJAČOJ LIGI EVROPE: Ljubimac Grobara prelazi u čuveni španski klub

EVROLIGA: Zenit na krilima sjajnog Lojda slomio Albu

POSLE DEVE DECENIJE: Stejpls centar menja ime za 700 miliona dolara

Bilo je jasno od početka da će se gosti, kao i svi litvanski timovi, mnogo oslanjati na šut za tri poena koji ih nije baš služio na startu što je Partizan iskoristio i konstantno ima oprednost od pet do sedam poena prenosti. Izgledalo je da će Partizan uspeti da slomi otpro gostiju kada je u 15. minutu stigao do prve dvocifrene prednosti na meču 30:20, ali je usledila igra u serijama. Prvo su gosti vezali dve trojke, zatim je uzvratio Glas sa dve trojke, da bi Lietkabelis još jednom pogodio u niz udva šuta za tri, a na poluvreme otišao sa svega poenom zaostatka 39:38.

I u nastavku je Partizan uglavnom kontzrolisao meč, ali su gosti konstantno uspevali da dišu crno-belima za vrat zahvaljujući trojkama, pa nije timu Željka Obradovića vredelo ni što je ponovo imao dvocifrenu prednost. Ipak, u poslednju deonicu su crno-beli ušli sa šest poena viška 66:60. Odlično je krenuo Partizan u poslednju četvrtinu i sa dve trojke stigao do maksimalne prednosti 73:60, ali su i dalje gosti uspevali da zaprete. Crno-bel isu imal idevet poena prednosti na skjor otri minuta pre kraja, ali je Lietkabelsi uspeo da priđe na 80:77 i prokocka dva uzastopna napada što je kaznjio Panter i definitivno rešio pitanje pobednika.

PARTIZAN - LIETKABELIS 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17)

DVORANA: Štark arena.

SUDIJE: Perez, Travicki, Picilkas.

GLEDALACA: 6.067.

PARTIZAN: Kuruc, Panter 11, Lidej 19, Zagorac, Avramović 12, Koprivica 12, Dangubić 2, Smailagić 13, Miletić, Mur 2, Glas 13, Trifunović.

LIETKABELIS: Vaiciunas, Radičević 9, Kalaicakis 8, Gidraitis, Lipkevičijus 7, Maldunas 8, Zemaitis 12, Berzins 12, Orelik 19, Vasiliauskas, Gagić 2.

Košarkaši Partizana večeras od 20.30 u ''Štark areni'' dočekuju ekipu litvanskog Lietkabelisa u okviru petog kola A grupe Evrokupa. Crno-beli su do sada ostvarili tri pobede i poraz u prethodna četiri kola, dok je litvanski tim ostvario po dve pobede i poraza.

KK Partizan nalazi se u seriji od dva poraza. Crno-beli su prvo doživeli prvi neuspeh u Evrokupu od Andore u prethodnom kolu, da bi odmah zatim doživeli i prvi poraz u ABA ligi pošto su u večitom derbiju poraženi od Crvene zvezde.

Lietkabelis sa klupe predvodi nekadašnji igrač i trener Partizana Nenad Čanak kome će ovo posle tri godine biti prvi dolazak u Beograd, a među igračima su takođe nekadašnji partizanovci Đorđe Gagić i Nikola Radičević.

40. minut
Partizan je posle male drame u završnici ipak uspeo da dođe do pobede protiv Lietkabelisa.
39. minut
Sa dve uzastopne trojek gosti su prišli na 80:77 i potpuno se vratili u meč.
38. minut
Čuva Partizan prednost 80:71.
34. minut
Ne predaju se gosti koji su vezali dve trojek i prišli na 73:66.
32. minut
Partizan serijom 7-0 na startu poslednje deonice dolazi do maksimalnih 13 poena prednosti 73:60 i Nenad Čanak traži tajm-aut.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Ponovo su uspeli crno-beli da stignu do dvocifrene prednosti, ali su gosti ipak prišli do kraja deonice, 66:60.
28. minut
Crno-beli su ponovo uspeli da odu na sedam poena prednosti 60:53.
26. minut
Imao je Partizan maksimalnih 12 poena prednosti, ali je Lietkabelis napravio seriju 8-0 i smanjio na 54:50.
24. minut
Serijom 11-2 Partizan ponovo stiže do dovcifrene prednosti 50:40.
23. minut
Bolje otvara Partziabn drugo poluvreme i stiže do vođstva 45:40.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Partizan nije uspeo da sačuva dovcifrenu prednost, crno-beli na poluvremenu vode 39:38.
18. minut
U serijama igraju oba tima, sada su gosti vezali dve trojke, smanjili na 36:32 i ponovo Obradović traži tajm-aut.
17. minut
Uzvratio je Glas sa dve uzatopne trojke i Partizan ponovo ima dvocifrenu prednost 36:26, a sada Čanak traži tajm-aut.