29.04.2024.
117.1527
109.2537

EVROKUP: Prvi poraz Zvezde u sezoni, Breša posle MINUS 22 srušila crveno-bele (FOTO)

24.10.2018. 22:31
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Izabranici Milana Tomića ispustili veliku prednost.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u okviru četvrtog kola Evrokupa u gostima od ekipe Breše sa 69:61 (15:31, 24:7, 17:12, 13:11). Crveno-beli su posle furioznih deset minuta i vođstva od 31:15, u nastavku potpuno pali i dozvolili domaćem timu da potpuno preokrenu tok meča i Zvezdi nanesu prvi poraz u ovoj sezoni.

SRAMOTAN ČIN! Nećete verovati na koji način su navijači Liverpula dočekali Zvezdine igrače (VIDEO)

ENGLEZI U TRANSU: Joveljić je IMPRESIVAN! (FOTO)

Crveno-beli su otvorili meč na fantastičan način. Košarkaši Breše nisu imali rešenja za čvrstu odbranu crveno-belih, pas u izabranici Milana Tomića u prvoj deonici poveli sa 15:2! Do kraja prvi deset minuta Zveda je nastavila da gazi, a rezultat pred ulazak u drugu četvrtinu je glasio 15:31 u korist Zvezdinih košarkaša!

Međutim, domaći košarkaši se nisu predali! Serijom od 9:0 Breša je uhvatila priključak i prišla na podnošljivih minus devet sredinom druge deonice. Nastavio je italijanski tim sa dobrom igrom, pa je posle velikog preokreta uspeo da prvo poluvreme reši u svoju korist 39:38!

Nastavljena je velika borba i u trećoj deonici. Zvezda je ponovo prešla u vođstvo i održavala je sve do samog finiša trećeg perioda. Breša je uspevala da održi priključak, pa izabranici Milana Tomića nikako nisu uspevali da prelome meč i ponovo odu na dvocifrenu prednost. Ipak, serijom grešaka Breša je ponov prešla u vođstvo i pred poslednjih deset minuta došla do maksimalne prednosti - 56:50!

Košarkaši obe ekipe su prvih pet minuta četvrte deonice bili bez poena, što je bilo zaista neverovatno. Viđen je izuzetno mali broj poena u odlučujućoj deonici, a domaći tim je to znalački umeo da iskoristi meč privede kraju u svoju korist.

BREŠA - CRVENA ZVEZDA 69:61 (15:31, 24:7, 17:12, 13:11)

DVORANA: Palaleonesa

SUDIJE: Mozer, Sukis, Pastusijak

Breša: Alen, Hamilton, Ceron, Abas, Lakinatana, Karoli, Mika, Beverli, Zerini, Mos, Saketi.

Crvena zvezda: Regland, Radanov, Čović, Perperoglu, Davidovac, Lazić, Faje, Beron Ristić, Simanić, Cirbes, Odžo.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.