EVROLIGA: Zvezdina odbrana šuplja kao sir, Baskonija lako protiv crveno-belih

02.02.2018. 22:13 23:26
Dejan Davidovac i Rodrigo Buboa
Dejan Davidovac i Rodrigo Buboa / Izvor: MN Press

Poraz Beograđana u duelu 21. kola elitnog takmičenja.

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su jednu od lošijih partija u Evroligi ove sezone i poraženi su u Vitoriji od Baskonije rezultatom 103:84. Crveno-belima je presudila očajna odbrana u prvom poluvremenu duela sa Baskijcima, kada je tim Dušana Alimpijevića primio čak 53 poena. Ništa bolje srpski i jadranski šampion, koji je bio bez Antića, Feldina i Kešelja, nije branio koš ni u nastavku meča, pa je drugi put u sezoni primio više od 100 poena u elitnom takmičenju.

NIJE ZABORAVIO TEA: Bobi izabrao broj u Klipersima i otkrio kako je saznao za trejd

ZVEZDA POSLALA SPISAK: Protiv CSKA neće igrati NAPADAČ!

Crveno-beli nisu imali rešenje na početku meča za Rodriga Bubou. Francuski bek zatrpao je koš Beograđana u prvoj četvrtini u kojoj je ubacio 14 poena, od toga prvih devet za domaćina. I pored toga što je nekadašnji NBA as bio raspoložen, Zvezda je držala priključak sa Baskonijom u prvih pet minuta, kada je na semaforu pisalo 11:11.

Igra crveno-belih se međutim raspala u narednih 150 sekundi, kada je sevnula serija domaćina 11:0, koju su pokrenuli Buboa i Vojtman. U tim trenucima curilo je na sve strane u odbrani gostiju, a posle trojke Uertasa Baskonija je stekla maksimalnih plus 12 u tom periodu, 25:13.

Pad Zvezde nastavljen je i na startu druge deonice. Baskonija je posle zapaženih rola Uertasa i Šengelije stigla i do 17 poena prednosti, 38:21. Razigrao se tada Dilan Enis i u finišu prvog poluvremena održao crveno-bele u koliko-toliko aktuelnom rezultatu, 46:36.

Džejson Grejndžer i Matijas Lesor
Džejson Grejndžer i Matijas Lesor / Izvor: MN Press

Crveno-beli brod je potpuno potonuo u drugom delu igre. Grejndžer i Buboa su uz asistenciju ostatka tima nastavili sa efikasnom igrom, a posle tri vezane trojke Dženinga u poslednjem kvartala Baskonija je stigla do ćak plus 23, 90:67 u 34. minutu. Bio je to kraj priče u dvorani u kojoj je Zvezda znala za uspehe u minulim evroligaškim sezonama...

Baskonija – Crvena zvezda 103:84 (27:17, 26:23, 22:19, 28:25)

DVORANA: Fernando Buesa arena.

SUDIJE: Boris Rižik (Ukrajina), Elijas Koromilas (Grčka), Serhio Silva (Portugalija).

BASKONIJA: Vildoza 2, Tima 4, Vojtman 6, Malmanis, Uertas 7 (7as), Buboa 25, Džening 18, Diop, Grejndžer 10 (6as), Poare 8 (6sk), Šengelija 11 (7sk), Garino 12.

CRVENA ZVEZDA: Dangubić 10, Davidovac 10, Lazić 3, Dobrić 5, Feldin, Janković 2 (5bl), Ročesti 9 (5as), Omić6 (4sk, 3as), Lesor 9, Enis 22 (4/5 za tri), Jovanović 4, Bjelica 4.

Baskonija - Crvena zvezda 103:84

TABELA: CSKA 17-4, Olimpijakos 14-7, Fenerbahče 14-7, Panatinaikos 13-8, Real 13-8, Žalgiris 13-8, Himki 12-9, Makabi 11-10, Baskonija 10-11, Unikaha 8-13, Crvena zvezda 8-13, Bamberg 8-13, Barselona 7-14, Valensija 7-14, Armani 7-14, Efes 6-15.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.