107.5969

EVROLIGA: Efes i Uniks SILNI u gostima (FOTO)

22.12.2016. 21:48
Brendon Anadolu Efes

U Istanbulu i Kaunasu domaćini pali posle preokreta, Bamberg lako sa Atinjanima.

U 14.kolu Evrolige na programu su bile četiri utakmice. Prvi duel je bio istanbulski gradski derbi, Galatasaraj – Efes Pilsen, koji je pripao „pivarima“ (76:86).

Bio je to meč sa dva različita poluvremena, prvi deo je pripao domaćinu, koji je posle 20 minuta igre imao „plus šest“ (44:38), da bi gosti u trećem periodu preokrenuli situaciju u svoju korist. U četvrtoj četvrtini tim Efesa je dodao još jači gas i na kraju rutinski, ubedljivo slavio.

ČUDO NA POLUVREMENU: Delije uradile nešto NEVEROVATNO, što ODAVNO nisu

Nezaustavljivi su bili Brendon (19 poena, 9-3 za tri) i Braun (16 poena, 7 skokova).

U poraženom timu se ponovo našlo Zvezdino nesuđeno pojačanje Dion Tompson, koji je postigao pet poena uz šest skokova, a domaćinu nisu pomogle dobre partije Šilba (21 poen, 8 skokova, 5 asistencija) i „dabl-dabl“ Tajsa (15 poena i 13 skokova).

LUDO: Simonović zakucao i digao noge do obruča za ZEMLJOTRES u "Pioniru" (VIDEO)

U duelu Žalgirisa i Uniksa vođena je žestoka, izjednačena borba, prva četvrtina protekla je u znaku gostiju iz Kazanja, da bi se u drugoj probudio domaćin, pa se na odmor otišlo kod rezultata 46:43.

U nastavku je domaćin zaigrao angažovanije i na kraju treće deonice pobegao na 69:58, ali nisu se Rusi predavali, uhvatili su priključak i do kraja susreta se vodila bespoštenda borba. Litvanci su dugo čuvali zalihu od četiri, pet poena prednosti, ali su gosti u finišu napravili preokret (72:75, 36.minut, 78:82, 38.minut) i na kraju slavili (80:88)

Kod pobednika prednjačio je Parakouski sa 24 poena i četiri skoka, a u poraženoj ekipi Jankunas sa 21 poenom i pet skokova.

ZALEPIO KRALJA: Pogledajte KAKO JE Jović zakucao Madriđane (VIDEO)

U toku je meč Brose – Olimpijakos, domaćin je sve vreme povećavao vođstvo i na kraju ubedljivo slavio sa 82:68. U timu Olimpijakosa naš Nikola Milutinov za 7,39 minuta nije zabeležio nijedan poen, šutirao je 2-0 za dva poena i upisao samo jedan skok.  Brose u je bio najefikasniji u ekipi iz Bamberga sa postignutih 20 poenai uknjižio je po dva skoka i asistencije. Utimu iz Pireja Spanulis je ubacio 15 poena, uz četiri asistencije a Papanikolau 11, uz osam skokova.

Barselona – Milano u 21.00

TABELA: CSKA 12-1, Baskonija 9-4, Real 9-5, Olimpijakos 9-5, Panatinaikos 8-5, Fenerbahče 8-5, Darušafaka 7-6, Efes 7-7, Crvena zvezda 6-8, Makabi 5-8, Barselona 5-8, Uniks 5-9, Žalgiris 5-9, Brose 5-9, Milano 4-9, Galatasaraj 4-10.