EVROLIGA: Ataman ne može protiv ''svojih'', Efes savladao Panatinaikos

05.12.2023. 21:29
Ergin Ataman
Ergin Ataman / Izvor: MN Press

Mitoglu promašio trojku za produžetak.

Košarkaši Efesa savladali su u prvom meču 12. kola Panatinaikos koji sa klupe predvodi njihov nekadašnji trener Ergin Ataman sa 71:68 posle neizvesne završnice, iako je domaćin ovu utakmicu odigrao znatno oslabljen zbog povreda brojnih igrača.

DOVODIMO I PLEJA! Ostoja Mijailović raspalio maštu GorbaraOstoja Mijailović, Željko Obradović

DOVODIMO I PLEJA! Ostoja Mijailović raspalio maštu Gorbara

BRAZILCI ODLUČILI: Jago igrač godine! (FOTO)Jago dos Santos

BRAZILCI ODLUČILI: Jago igrač godine! (FOTO)

A UŠAO JE U STRAŠNU FORMU: Povredio se Raduljica, sledi duža pauzaMiroslav Raduljica

A UŠAO JE U STRAŠNU FORMU: Povredio se Raduljica, sledi duža pauza

Efes je odlično otvorio meč i već u prvoj deonici stigao do dvocifrene prednosti, da bi na kraju deonice vodio 23:15. Prednost je Efes uspeo da sačuva do poluvremena, dok se Panatinaikos mučio sa procentom šuta iz igre, a domaćin je vodio na velikom odmoru 37:31. U nastavku su gosti uspeli da se primaknu i uvedu meč u neizvesnu završnicu, da bi Nan pogodio trojku za vođstvo Zelenih 68:65. Međutim, Tajrik Džons je pogodio za dva i smanjio na 68:67, da bi zatim Larkin pogodio sva tri bacanja za vođostvo Efesa 70:68 49 sekundi pre kraja. Slukasov pokušaj za izjednačenje je bio izblokiran pola minuta pre kraja, da bi Darijus Tomnpson pogodio jedno od dva bacanja za overu pobede Efesa pošto je Mitoglu promašio šut za produžetak.

Tajrik Džons predvodio je Efesa sa 21 poenom i 14 skokova, dok je poen manje postigao Šejn Larkin. Kendrik Nan i Matijas Lesor bili su najefikasniji u Panatinaikosu sa po 13 poebna.