EVROLIGA: Delije će VEOMA ZANIMATI rezultat meča između Efesa i Armanija (FOTO)

09.02.2017. 20:54
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Igra se 22. kolo najjačeg košarkaškog takmičenja u Evropi.

Košarkaši Efesa uspeli su u Istanbulu da savladaju posle preokreta Armani, iako su gubili sa 14 poena prednosti na poluvremenu. Efes je slavio sa 90:86 (15:27, 25:27, 29:20, 21:12) i tako se uključio u borbu za mesta koj vode u plej-of.

PROVUČE SE REAL: Dončić savršeno iskopirao Teove fore, odličan debi Anđušića (VIDEO)

Armani je odigrao jednu od najboljih četvrtina u sezoni protiv favorizovanog Efesa i to u Istanbulu. Gostima iz Milana je sve polazilo za rukom, a uz sjajnu odbranu uspeli su da već tada stvore dvocifrenu prednost. Domaćin se oporavio od početnog šoka u drugoj četvrtini, ali je Armani i dalje igrao veoma dobro. U napadu su gosti i dalje bili veoma precizni i na poluvreme su otišli sa dvocifrenim vođstvom 54:40.

RUSI SE DIVE ZVEZDI: Ovo je TAJNA crveno-belog uspeha (FOTO)

OVO NIJE SLUČAJNO: Navijači CSKA su na OVAJ način PROVOCIRALI košarkaše Zvezde (FOTO)

U nastavku se Efes konačno u potpunosti probudio i zaigrao mnogo boljee nego što je to bio slučaj u prvom poluvremenu. Armani kao da se uspavao u trećoj četvrtini, a taman toliko je i bilo potrebno domaćinu da se skoro u potpunosti vrati u meč. Pred poslednjih 10 minuta Armani je imao samo pet poena prednosti. Uspeo je Efes brzo da dođe i do izjednačenja protiv gostiju, ali je tada i stao. Tim iz Milana je to iskoristio do ponovo dođe do prednosti koja se nonstanton kretala izmeđju tri i pet poena, pošto se igralo koš za koš. Ipak, u samoj završnici Efes se bolje snašao i uspeo da dođe do pobede.

PROLAZI LI ZVEZDA? Legenda EVROPSKE košarke IZABRAO učesnike Fajnal-fora (FOTO)

Najbolji u Efesu bio je Hanikat sa 16 poena, dok je Ertel postigao 15. Kod Armanija se istakao Sanders sa 18 poena, dok je Kalnietis dao 14. Srpski reprezentativci Miroslav Raduljica i Milan Mačvan odigrali su solidan meč. Raduljica je postigao 11 poena uz dva skoka, dok je Mačvan postigao šest i doda tri skoka.