EVROLIGA: Direktan duel MAGIČNOG Micića i Jovića, CSKA i PAO igrali produžetak (VIDEO)

03.01.2020. 20:13
Janis Strelnieks, Nik Kalates
Janis Strelnieks, Nik Kalates / Izvor: Profimedia
Nastavljeno elitno klupsko takmičenje.

Utakmicama u Istanbulu i Moskvi između Efesa i Himkija, odnosno CSKA-a i Panatinaikosa nastavljeno je 17. kolo Evrolige.

STIŽU VESTI IZ ITALIJE: U Partizan se vraća REPREZENTATIVNI plej? (FOTO)

ČEKA GA DUGA PAUZA: Teška povreda srpskog centra, sledi operacija

PARTIZAN NE STAJE: Nije samo Lovernj, u Humsku stiže i Smailagićev saigrač (VIDEO)

Ekipa Efesa je ubedljivo porazlia Himki rezultatom 101:82 (21:19, 26:24, 30:18, 8:7). Turci su u jednom trenutku prvog poluvremena imali osam poena prednosti, ali su gosti iz Podmoskovlja do pauze uspeli da prepolove tu razliku. Ipak, ekipa Ergina Atamana je u trećoj četvrtini dodala gas i serijom 20:3 prelomila je meč. U poslednjoj deonici je vicešampion Evrope rutinski priveo posao kraju i nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Šejn Larkin i Tibor Plajs sa po 20 poena, dok je u poraženom timu bolji od ostalih bio Džeremi Evans sa 15.

Vasilije Micić je meč završio sa 11 poena, četiri skoka i tri asistencije od kojih je jedna bila za pamćenje. Sa druge strane, Stefan Jović je upisao deset poena i šest asistencija.

Panatinaikos je na gostovanju CSKA slavio posle produžetka sa 106:102 (17:22, 32:23, 20:24, 20:20, 17:13). Prvo poluvreme u Moskvi je bilo vrlo ujednačeno, a Grci su sredinom treće četvrtine imali 11 poena prednosti. Ipak, usledio je period odlične igre ruskog tima, pa je pred poslednjih deset minuta rezultat bio nerešen. Celim tokom poslednje četvrtine CSKA je bio u prednosti, ali je trojku za produžetak pogodio Nik Kalates sedam sekundi pre kraja.

Dodatnih pet minuta je bolje otvorio Panatinaikos koji je došao u vođstvo koje je čuvao do samog kraja.

Grke je do trijumfa predvodio strašni tandem Nik Kalates i Konstantinos Mitoglu. Kalates je ostavrio indeks 40 zahvaljujući tome što je imao 22 poena, 17 asistencija i šest skokova, a Mitoglu je ubacio 25 poena uz 16 skokova što mu je bilo dovoljno za indek korisnosti 34. Sa druge strane, Majk Džejms je postigao 30 poena, a raspoložen je bio i Danijel Heket koji je ubacio 24.

Valensija - Alba (21)

Pogledajte kako izgleda Larsa Pipen, bivša supruga Skotija Pipena.

ZVANIČNO: Izabran novi menadžment ABA lige, naredni Superkup u Morači!

JOKIĆ KAO IZ TOPA: Prestajem to da radim jer me cene! (VIDEO)

ŽELJKO DOBIO VELIKO POJAČANJE: Stari znanac se vratio u Fenerbahče (FOTO)

IMAO JE SREĆE: Umalo je izgubio glavu, nije osećao noge, ali se talentovani golman probudio iz kome (FOTO)

GROM IZ VEDRA NEBA: Bivši fudbaler Partizana POTPISAO za Siti pred nastavak Premijer lige