EVROLIGA: Gudurić bolji od Štimca, Nedović srušio Real

19.01.2018. 20:20
gudurić
gudurić / Izvor: Profimedia

19. kolo.

Košarkaši Fenerbahčea savladali su kao gosti Anadolu Efes (84:89) u derbiju 19. kola Evrolige. Puleni trenera Željka Obradovića rutinski su stigli do novog trijumfa.

LIGA NACIJA: UEFA odredila šešire, evo sa kim Orlovi neće biti u grupi (FOTO)

DVOSTRUKI UBICA PRESTRAVIO HULIGANA U ZATVORU: Hrvat uhapšen na derbiju mora da ide na PSIHIJATRIJU

Iako je Efes furiozno krenuo i posle par minuta poveo sa 10:0, Fener se ubrzo vratio i već do kraja prve četvrtine je izjednačio rezultat. U drugom delu igra Gudurić i drugovi su potpuno preokrenuli rezultat, pa su do kraja poluvreme stekli i dvocifrenu prednost.Tu zalihu gosti su držali sve do kraja meča.

U poraženom timu Vladimir Štimac je zabeležio šest poena, dva skoka i četiri asistencije, dok je u trijumfu Fenera Marko Gudurić upisao 12 poena, tri skoka i asistencije.

Srpski reprezentativcu su se istakli i u duelu Unikahe i Reala. Posebno u centru pažnje bio je Nemanja Nedović, koji je sa 11 poena i sedam asistencija bio najzaslužniji za pobedu domaće ekipe (80:75). Pored njega zapažen učinak imao je i Dragan Milosavljević, koji je upisao osam poena. Ovom velikom pobedom tim iz Malage uhvatio poslednji voz za top 8.

Ništa, manje od Malage, nije bilo zanimljivo ni u Atini, gde je CSKA slavio protiv Panatinaikosa (75:70). Odlučujući pogodak na meču postigao je Serhio Rodrigez. Bivši plej Reala i Fliadelfije pogodio je težak šut za tri poena, kojim je odlepio Moskovljane na pet poena viška, na manje od 60 sekundi do kraja susreta.

CSKA posle toga je rutinski sačuvao prednost i tako je prekinuo niz Panatinaikosa od čak 20 vezanih pobeda na domaćem terenu u Evroligi.

Neizvesno je bilo u Baskoniji, gde je Milano pobedio sa poenom razlike (82:83). Najbolji kod gostiju bili su Teodor i Gaudlok, koji su postigli po 16 poena.

Kod domaćih bolji od ostalih bio je Šengelija, sa 17 postignutih koševa.

Unikaha – Real Madrid 80:75

TABELA: CSKA 15-4, Fenerbahče 13-6 Olimpijakos 13-6, Žalgiris 12-7, Real 12-7,  Panatinaikos 12-7, Himki 11-8, Makabi 10-9, Baskonija 8-11, Unikaha 8-11, Barselona 7-12, Bamberg 7-12, Crvena zvezda 7-12, Valensija 6-13. Armani 6-13, Anadolu Efes 5-14.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.