17°C
13.06.2024.
117.0672
109.0011

EVROLIGA: Haos u Istanbulu, bilo je i TUČE, ISKLJUČEN Veseli, NEOČEKIVANA pobeda gostiju (VIDEO)

21.12.2016. 21:08
Košarkaši Fenerbahčea
Košarkaši Fenerbahčea / Izvor: MN Press

Prštalo je na parketu.

Darušafaka je u 13. kolu Evrolige kao gost pobedila Fenerbahče (71:64) ali je krajnji rezultat ostao u senci haosa na parketu dvorane u Istanbulu. U jednoj od glavnih uloga našao se Jan Veseli, bivši košarkaš Partizana je prvo učestvovao u velikoj gužvi na terenu, da bi zatim zaradio i isključenje u trećoj četvrtini.

SPEKTAKL U NAJAVI: Snovi Delija POSTAJU stvarnost (FOTO)

U 16. minutu, posle jednog duela i koškanja na sredini terena, plejmejker domaćih, Bobi Dikson, glavom je udario beka gostiju, Skotija Vilbekina. Ubrzo se u „frku“ umešali Jan Veseli i ostali igrači obe ekipe, dok je Nikola Kalinić sve posmatrao sa strane. Očekivalo se da Dikson dobije isključenje posle gledanja snimka, ali sudija Luiđi Lamonika dao mu je tehničku i nesportsku, baš kao i Vilbekinu, dok je Veseli „zaradio“ samo tehničku. Najgore je prošao krilni centar Darušafake, Adrijen Moreman, koji je isključen jer je sa klupe ušao u teren. Zanimljivo, u momentu kada su se „zakačili“ Dikson i Vilbekin, Francuz je ušao u igru umesto Andersona, kao što se lepo može videti na snimku. Gosti su zbog toga uložili prigovor.

PITALI SU GA DA LI NOVAK MOŽE DA PRESTIGNE FEDERERA: Boris Beker je dao OVAKAV odgovor (FOTO)

POJAČANJE: Mega vratila bivšeg člana kluba (FOTO)

U trećoj četvrtini isključen je Jan Veseli, koji je pokušao da odglumi faul nad njim, pa je dobio drugu tehničku grešku, samim tim i isključujuću.

Zvezda svetskog fudbala na stubu srama zbog OVOGA! (FOTO)

FUDBALER ZVEZDE SE OŽENIO: Pogledajte OVU lepoticu (FOTO)

Darušafaka je iskoristila isključenje Veselog i stigla do pobede koja je na velika vrata vraća u trku za plasman u četvrtfinale. U pobedničkom timu najbolji su bili Vilbekin sa 22 poena i Kliburin sa 20, dok se kod Fenera istakao tandem Slukas (16) – Judo (15 poena). Nikola Kalinić dao je samo dva poena za 23 minuta, dok je Veseli do isključenja postigao sedam poena, za nešto manje od 16 minuta provedenih na terenu. Pero Antić je takođe postigao sedam poena. U timu Želimira Obradovića nije bilo Bogdana Bogdanovića zbog povrede.

FIBA LIGA ŠAMPIONA: Mega bolja od Mornara

Panatinaikos se u Milanu poigravao sa Armanijem i ostvario osmu pobedu u sezoni. Domaćin je je vodio posle prve četvrtine, ali su Atinjani prelomili meč u drugoj deonici. Majk Džekms predvodio je goste sa 19 poena, dok je 16 postigao Nik Kalates. Džamel Meklin bio je najefikasniji u Armaniju sa 16 poena, a Milan Mačvan i Miroslav Raduljica dodali su osam odnosno sedam poena. CSKA je bez Miloša Teodosića i Nanda De Koloa uspeo da savlada Makabi u Izraelu, u čijim redovima zbog povrede nije bilo bivšeg igrača Crvene zvezde Maika Cirbesa.

Real Madrid – Bamberg 95:72

TABELA: CSKA 12-1, Olimpijakos 9-4, Real 9-4, Baskonija 9-4, Panatinaikos 8-5, Fenerbahče 8-5, Darušafaka7 -6, Efes 6-7, Crvena zvezda 5-8, Žalgiris 5-8, Makabi 5-8, Barselona 5-8, Bamberg 4-9, Uniks 4-9, Galatasaraj 4-9, Armani 4-9.