PANTER TIHI UBICA: Partizan pobedom u Monaku obezbedio plej-of

07.04.2023. 20:15
Kevin Panter
Kevin Panter / Izvor: MN Press

Crno-beli ostvarili 19. trijumf

Košarkaši Partizana igraće u Top 8 fazi Evrolige pošto su u 33. kolu savladali Monako sa 88:84 (18:22, 24:13, 20:21, 26:28) i tako i matematički rešili sve brige oko plasmana u plej-of. Nije moglo bez drame u Kneževini pošto je Partizan imao i 15 poena predmnost tokom treće četvrtine, ali je ipak na kraju praktično odlučila trojka Kevina Pantera 16 sekundi pre kraja, da bi Ledej i Avramović sve potvrdili sa linije za slobodna bacanja.

PALA ODLUKA: Partizan i Zvezda sledeće sezone ponovo zajedno u Evroligi

REBRAČA: Pogrešio sam, izvinjavam se svim navijačima Vojvodine

U ŽIVOTNOJ FORMI: Lorenco Braun doneo odluku gde će igrati na leto

Nije dobro počelo za Partizan protiv Monaka pošto je domaćin u uvodnim minutima brzo stigao do predsnosti od 10:1 i Željko Obradović je brzo morao da zatraži tajm-aut. Partizan je prvi koš iz igre postigao tek posle više od tri i po minuta igre zahvaljujući trojci Smailgaića, ali je Monako do tada već imao i dvocifrenu prednost koju je ponovo dostigao u 7. minutu (18:8). Ipak, crno-bel isu do kraja prve deonice uspeli da naprave seriju 10-4 i odu na prvi maloi odmor sa zaostatkom 22:18.

Oba tima su dosta nepovezano igrali na startu druge deonice, a Monako je uspeo da sačuva prednost u tim trenucima. Međutim, tada je na scenu stupio Aleksa Avramović koji je obeležio drugu četvrtinu. Sa sedam vezanih pšoena doneo je Partizanu potpuni preokret i vođstvo 31:29, da bi se nadovezao trojkom i Smailgić i crno-beli su imali prednost 34:29 u 15. minutu. Nastavio je Avramović sa odličnom igrom, pogodio je novu trojku, da bi zatim Lesor doneo Partiznau i prvu dvocifreenu prednost na meču 42:32 u 19. minutu, da bi crno-beli na poluvreme otišli sa prednošću 42:37.

Odlično je Partizan otvorio drugo poluvreme preko Smailagića i Pantera, a zatim se pridružio i Ledej pa su crno-beli imali maksimalnih 15 poena prednosti (53:38). Posle tajm-auta Saše Obradovića, Monako je napravio seriju 13-0 i prišao na 53:51 u 28. minutu. Avramović je prekinuo tu seriju Monaka, da bi poslednji minut i treće deonice pripali Ledeju koji je vezao sedam poena i doveo Partizan na 62:53, da bi Lojd pogodio za 2+1 i crno-beli su sa 62:56 ušli u poslednju četvrtinu.

Uspeo je Monako za četiri minuta poslednje deonice da priđe na 70:68, ali je Partizan uzvratio i vratio veću prednost posle trojke Nanelija na 75:68. Međutim, Monako je napravio seriju 8-0 i poveo posle dugo vremena 76:75 u 37. minutu. Igralo se prkatično od tada koš za koš, a u poslednjih 90 sekuindi je Monako ušao sa vođstvom 80:79 posle zakucavanja Hola. U narednih 40 sekundi nije bilo poena, da bi zatim Ledej sa penala i Panter trojkom 16 sekundi pre kraja doneli crno-belima prednost 84:80. Ispostavilo se da je ta trojke bila ključna pošto su crno-beli bili sigurni sa linije za slobodna bacanja i obezbedili trijumf vredan plasmana u plej-of.

MONAKO - PARTIZAN 84:88 (22:18, 13:24, 21:20, 28:26)

DVORANA: Gaston Medesan

SUDIJE: Radović, Peruđa, Ćići.

MONAKO: Okobo 23, Braun 7, Lojd 10, Blosomgejm, Kotur, Dialo 11, Motijeunas 10, Amini, Otara 3, Strazel, Hol 10, Džejms 10

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 22, Avramović 22, Panter 8, Smailagić 12, Papapetru 6, Egzum 2, Naneli 12, Lesor 4, Trifunović, Anđušić, Madar

40. minut
Kraj meča, Partizan je savladao Monako 88:84 i obezbedio plasman u Top 8.
39. minut
Monako čucva prednost 80:79.
37. minut
Uspeo je Monako da se približi na 75:73, da bi Motiejunas pogodio za tri i posle dugo vremena doneo domaćinu vođstvo 76:75 serijom 8-0.
35. minut
Naneli pogađa trojku, Partizan ponovo ima osetniju prednost 75:68.
34. minut
Zakuca Hol, zatim je i Okobo poentirao iz kontre i Monako se potpuno približio 70:68.
32. minut
Dialo zakucava i smanjuje na 67:62.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Lojd je pogodio za 2+1 i smanjio vođstvo Partizana na 62:56.
29. minut
Ledej pogodio trojku, a zatim i oba penala ua vođstvo Partizana 60:53.
28. minut
Monako je napravio seriju 11-0 i smanjio zaostatak na 53:49, Željko Obradović je odmah zatražio tajm-aut, ali je serija nastavljena pošto je Okobo pogodio oba slobodna bacanja. Avramović je konačno prekinuo seriju Monaka dvojkom i postigao prve ponee za Partizan posle tri i po minuta.
25. minut
Raste prednost crno-belih, Ledej je pogodio za 53:38, Saša Obradović je zatražio tajm-aut.
23. minut
Panter je pogodio svoju prvu trojku na meču, Ledej oba bacanja i Partizan je poveo 51:38.
22. minut
Bolje Partizan počinje drugo poluvreme, Panter pogađa prvi put na meču za prednost 46:37.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi 42:35.
19. minut
Trojku pogađa Avramović, a Partizan vodi 40:32, da bi zatim Lesor doneo crno-belima dvocifrenu prednost 42:32.
17. minut
Naneli je pogodio sva tri bacanja posle faula pri šutu za tri poena i Partizan ima najveću prednost 37:30.
16. minut
Povećava prednost Partizan na 34:28 posle druge trojke Smailagića kojom je zaokružena serija crno-belih 10-0.
15. minut
Poveo je Partizan prvi put na meču trojkom Avramovića koji je potom pogodio i za dva, 31:28. Saša Obradović zatražio je tajm-aut.
13. minut
Dosta nepovezana igra oba tima na početku druge deonice, ali Monako i dalje vodi 26:22 posle zakucavanja Hola.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Monako vodi posle prve četvrtine 22:18.
9. minut
Uspeo je Partizan potpuno da se vrati, Egzum je pogodio i smanjio na 20:16.
7. minut
Papapetru je pogodio trojku za Partizan, ali Monako održava prednost. Ponovo domaćin ima dvocifrenovođstvo posle poena Okoboa 18:8.
4. minut
Monako ima prvu dvocifrenu prednost 12:2, da bi posle više od tri po minuta Smailgić pogodio trojku što je prvi Partizanov pogodak iz igre i smanjio na 12:5.
3. minut
Bolje počinje Monako meč i posle poena Dialoa domaćin vodi 10:1. Obradović je reagovao tajm-autom.