EVROLIGA: Drama u Pioniru, Zvezda srušila evropskog prvaka (VIDEO)

22.10.2020. 21:37 23:10
Džordan Lojd
Džordan Lojd / Izvor: MN Press

Crveno-beli ostvarili drugu pobedu u elitnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' ekipu CSKA u petom kolu Evrolige u uzbudljivom meču posle produžetka sa 86:84 (18:20, 17:23, 11:8, 27:22, 13:11).

Bilo kuda Zvezda svuda: Crveno-belo veče donosi 1.000 RSD bonusa bez uslova

KORONA DIKTIRA PRAVILA IGRE: Toronto Reptorsi narednu sezonu igraju u Lujvilu?

TEŠKA ODLUKA KORIJA VOLDENA Kako je napustio Partizan: "Zvezda je korak napred..."

Crveno-beli su su dobro počeli meč u kojem se igralo od starta spuštenog garda. Obe ekipe su u prvoj četvrtini bile vrlo precizne, ali je CSKA uz nekoliko dobrih odbrana uspeo da stekne prednost na prvom malom odmoru 20:18. Sličan je bio i početak druge četvrtine, ali je CSKA ipak uspeo da prvi stekne opipljiviju prednost posle nesportske greške Branka Lazića i trojke Klejburna (31:24) u 15. minutu. Armejci su to vođstvo uspeli da sačuvaju do poluvremena i sa zalihom odu na veliki odmor pošto se Zvezda prilično mučila u napadu, dok je najbolji bio Džordan Lojd.

Uvodne minute treće četvrtine prošli su u promašajima oba tima, da bi Lojd faulirao Heketa pri šutu za tri poena, pa je Italijan sa linije za slobodna bacanja done ogostima prvu dvocifenu prednost 46:35 u 22. minutu. Zvezda se i dalje mučila u napadu, dok je na drugoj strani Šengelija pogodio trojku za maksimalnih 49:35 za CSKA. Čitava četiri minuta su crveno-beli bili bez poena u nastavku, da bi konačno Lojd pogodio za prekid posta. Armija je uspešno održavala dvocifrenu prednost u naredna dva minuta, da bi Volden svojom drugom trojkom smanjio na 51:42 u 26. minutu. Uspela je Zvezda da poveže još četiri poena preko Jagodića-Kuridže i Terija, dok je na drugoj strani CSKA počeo da promašuje pa je tim sa Malog Kalemegdana u 28. minutu prišao na 51:46. Ispostavilo se da se tim rezultatom ušlo i u poslednju četvrtinu jer su oba tima do kraja treće deonice imala reviju promašaja.

Krenulo se u poslednjoj četvrtini igrom koš za koš, da bi Zvezda prva prekinula to i stigla do izjednačenja poenima Lazića i trojkom Rita (56:56) u 35. minutu. Međutim, odmah je uzvratio CSKA preko Heketa koji je sa pet vezanih poena vratio prednost gostima (61:56) samo minut kasnije. Uspeli su crveno-beli preko Jagodić-Kuridže i Voldena da dođu do poena iz slobodnih bacanja, da bi Heket pogodio svoju četvrtu trojku. Ipak, Volden i Jagodić-Kuridža nastavili su da pogađaju i Zvezda je uspela da smanji na 65:62 četiri minuta pre kraja. Usledila su dva promašaja Lojda u napadu posle kojeg je CSKA pogađao i poveo 70:64 na dva i po minuta do kraja. Činilo se da Moskovljani trasiraju polako put ka pobedi, ali je prvo Rit pogodio za dva, da bi Davidovac vezao pet poena i uz dobru odbranu crveno-beli su 63 sekunde pre kraja poveli 71:70. Usledio je tajm-aut Moskovljana posle kojeg je Heket pogodio svoju šestu trojku, a CSKA vodio 73:71 44 sekunde pre kraja. Lojd je poravnao sa linije za slobodna bacanja.

CSKA je otvorio produžetak poenima Klejburna, ali je odmah na drugoj strani odgovorio Teri, da bi posle Vojtmanove izgubljene lopte Lojd pogodio trojku za vođstvo crveno-belih 80:75 tri i po minuta pre kraja produžetka. CSKA je u pogađao sa linije za slobodna bacanja preko Heketa i Džejmsa, dok se između toga ugurao Lojd sa poenima iz igre, a zatim i sa penala, pa je Zvezda održavala pet poena prednosti (84:79) dva i po minuta pre kraja. Crvena zvezda nije uspela da iskoristi dva bacanja, dok je i Majk Džejms promašio jedno, a CSKA smanjio na 84:82. Na liniji za bacanja se našao i Klejburn i doneo izjednačenje gostima, da bi Lojd ponovo doneo prednost domaćinu 86:84 54 sekunde pre kraja. Lojd je promašio i poslednji Zvezdin napad, ali je šut za pobedu Moskovljana promašio Džejms za veliki trijumf crveno-belih.

CRVENA ZVEZDA - CSKA 86:84 (18:20, 17:23, 11:8, 27:22, 13:11)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Lamonika, Garsija, Sukis

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 2, Hol 6, Volden 12, Lojd 31, Davidovac 5, Lazić 2, Ret 7, Dobrić, Simonović, Jagodić-Kuridža 11, Kuzmić, Teri 10. Trener: Saša Obradović.

CSKA: Homenko, Džons 9, Hilijard 2, Uhov 2, Heket 29, Antonov, Vojtman 9, Klajburn 18, Šengelija 8, Umrihin, Milutinov 2, Kurbanov 5. Trener: Dimitris Itudis.