EVROLIGA: Meč u Minhenu ZAKOMPLIKOVAO borbu za plej-of, Real PREGAZIO Fener (FOTO)

07.03.2019. 22:50 14:38
Dejan Radonjić
Dejan Radonjić / Izvor: Profimedia

Žalgiris pregazio Gran Kanariju.

Bajern je izgubio na svom terenu od Makabija u 25. kolu Evrolige sa 77:70. Sada su obe ekipe na učinku 12 pobeda i 13 poraza, koliko ima i Panatinaikos.

U ekipi Dejana Radonića Srbi nisu briljirali. Jović i Dangubić su postigli po devet poena, dok je Lučić sa dva (igrao 30 minuta) potpuno podbacio.

Najlepši momenat na utakmici dogodio se u poslednjoj sekundi prvog poluvremena. Majkl Rol je izveo loptu ispod svog koša i poslao pas ka Džeremiju Pargu. Nekadašnji NBA plej je uhvatio flouter i skoro sa linije za tri u padu pogodio koš. Sudije su presudile da je loptu izbacio nakon sirene. Nije promenio rezultat, ali svakako je lepo videti ovaj potez.

U derbiju kola Real je razbio Fenerbahče (101:86). Pablo Laslo je nadigrao Željka Obradovića i već sredinom treće deonice bilo jasno da će bodovi ostati u Madridu. Ipak, i pored ovog poraza Turci ostaju na prvom mestu. Gudurić je postigao 12 poena, dok je Kalinić za 14 minuta ostvario učinak od po poen i asistenciju.

Panatianikos je sjajno odigrao na gostovanju protiv Darušafake u 25. kolu najelitnijeg košarkaškog klupskog takmičenja. Ubedljiv trijumf u Turskoj rezultatom 91:67 ostavlja ih u trci za plasman u plej-of Evrolige.

POŽURITE U MERIDIAN! Ovo se NE PROPUŠTA, osam neverovatnih prilika da ZARADITE na mečevima Lige Evrope

Do prošle nedelje Panatinaikos nije imao pobedu u gostima u Evroligi puna četiri meseca, a onda je poražena Gran Kanarija u Španiji, da bi danas uspostavljen niz trijumfa na strani.

U Turskoj je deklasirana Darušafaka, najgori tim u elitnom takmičenju, sa 24 poena razlike. Kod Atinjana najraspoloženiji bili Janis Papapetru bio najefikasniji sa 18 poena, a pratio ga je Jorgos Papajanis sa 14 poena.

SVE JE DOGOVORENO: Saša Đorđević ima novi posao

Košarkaši Žalgirisa ostvarili su najubedljiviju pobedu ove sezone u Evroligi, poražena je Gran Kanarija sa čak 98:64.

Tim Šarunasa Jasikevičijusa konačno je proigrao posle nekoliko neubedljivih partija i svoju šutersku silu je demonstrirao nesrećnoj Gran Kanariji koja je u Španiju ispraćena sa minusom od čak 34 poena.

Osim Edgarasa Ulanovasa, koji je za domaći tim postigao 18 poena, nije bilo puno istaknutih igrača, već je ovo bila jedna prava timska pobeda Žalgirisa.

Baskonija – Himki (20.30)

Tabela: Fenerbahče 21-4, CSKA 19-5, Real 19-6, Efes 15-9, Barselona 15-9, Armani 13-11, Olimpijakos 12-12, Baskonija 12-12, Bajern 12-13, Panatinaikos 12-13, Makabi 12-13, Žalgiris 10-15, Himki 9-15, Budućnost 6-18, Gran Kanarija 6-19, Darušafaka 3-22.

Pogledajte kako izgleda brazilska odbojkašica Rozamarija Montibelje.