26.04.2024.
117.1627
109.3752

EVROLIGA: Potop Budućnosti u 48 sekundi, trijumf Makabija od pola koša, pobede Efesa i Barse (VIDEO)

07.02.2019. 20:44
KK Budućnost
KK Budućnost / Izvor: Foto: aba-liga.com/Budućnost VOLI
Veliki pad koncentracije šampiona ABA lige.

Današnjim mečevima započeto je 22. kolo Evrolige, a košarkaši Budućnosti su na domaćem terenu poraženi od Himkija rezultatom 98:90 (22:20, 23:26, 23:19, 30:25). Podgoričani su imali poen prednosti 48 sekundi pre kraja, ali su od tog trenutka primili 11 poena, a postigli samo dva. U ostalim mečevima ubedljiv trijumf je ostvarila ekipa Efesa nad Gran Kanarijom, Makabi je u neizvesnoj završnici slavio protiv Olimpijakosa, dok je Barselona rutinski savladala Žalgiris.

VRELIJA OD IVANE ŠPANOVIĆ: Rivalka naše najbolje atletičarke izgleda BRUTALNO, a i zvanično je druga u EVROPI (FOTO)

VELIKI TREJD U NBA: Ova razmena će IZAZVATI tektonske promene (FOTO)

Košarkaši Himkija su meč u Morači otvorili sa 5:0, ali je tada usledila serija domaće ekipe 13:3. Ipak, Rusi su do kraja četvrtine uspeli da preokrenu rezultat i uvodnih deset minuta su završili sa prednošću 22:20. U većem delu druge četvrtine gosti su održavali prednost, ali je serijom 7:0 Budućnost uspela da dođe do preokreta i na poluvremenu su Crnogorci imali poen prednosti (46:45).

Tokom treće četvrtine je Budućnost uglavnom bila u prednosti, ali je Himki završio taj period serijom 7:0 i pred poslednjih deset minuta rezultat je bio 68:65 u korist gostiju. Budućnost je u uvodnim minutima četvrte četvrtine serijom 8:0 uspela da preokrene rezultat i da dođe do prednosti. Ipak, Podgoričani nisu uspeli da se odlepe pa se ušlo u neizvesnu završnicu. Minut pre kraja je Budućnost imala prednost 88:87, ali je tada usledila nestvarna serija gostiju 11:2 kojom je stavljena tačka na utakmicu.

Džordan Miki je meč završio sa 25 poena, a veoma raspoložen je bio i Čarls Dženkins koji je ubacio 17, dok je Stefan Marković je upisao pest poena i pet asistencija. U domaćoj ekipi bolji od ostalih je bio Noris Kol sa 20 poena, a Goga Bitadze koji je ubacio 17 mu je bio glavni pomoćnik.

U prvom meču dana ekipa Efesa je na domaćem terenu savladala Gran Kanariju rezultatom 93:74 (26:19, 17:27, 26:14, 24:14). Neračunajući drugu četvrtinu, gosti nisu uspeli da pruže veći otpor turskoj ekipi koja je rutinski trijumfovala.

Najzaslužniji za pobedu Efesa bio je Krunoslav Simon koji je meč završio sa 25 poena, a pratili su ga Šejn Larkin sa 18 i Vasilije Micić sa 16 poena. Najefikasniji u poraženom sastavu je bio Klevin Hana sa 16 poena, dok je 13 postigao Markus Erikson.

Makabi je u Izraelu dočekao Olimpijakos i slavio je u neizvesnoj završnici sa 65:64 (14:16, 12:13, 19:13, 20:22). Pirejci su bili bolji tokom prvog poluvremena, ali su na odmor otišli samo sa tri poena prednosti. Ponos Izraela je krajem treće četvrtine uspeo da preokrene i do pred sam kraj meča je bio u prednosti. Međutim, 14 sekundi pre kraja meča je Spanulis trojkom doneo prednost gostima od pola koša, ali je Vilbekin pogotkom četiri sekunde pred kraj postavio konačan rezultat. Posle toga je uz zvuk sirene pokušao da pogodi Printezis, ali je bio neprecizan.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Tarik Blek sa 19 poena, a dvocifren je bio i Skoti Vilbekin sa 17. Crveno-bele su predvodili Vasilis Spanulis i Najdžel Vilijams-Gos sa po 16 poena, dok je Nikola Milutinov upisao devet poena i sedam skokova.

U poslednjem meču dana Barselona je na domaćem terenu savladala ekipu Žalgirisa rezultatom 78:72 (23:20, 22:18, 15:24, 18:10). Katalonci su rutinski odigrali prvo poluvreme i posle 20 minuta su imali prednost od 45:38. Međutim, Litvanci su sjajno odigrali treću četvrtinu na kraju koje su čak i vodili sa dva poena razlike (62:60). Ipak, izabranici Svetislava Pešića su u poslednjih deset minuta odigrali sjajno i nisu dali pravu šansu Litvancima da dođu do pobede.

Košarkaši Barselone su lepo rasporedili poene, pa je čak pet igrača ostvarilo dvocifren učinak. Najefikasniji je bio Adam Hanga sa 14 poena, a pratili su ga Kevin Serafan sa 12, Ante Tomić 11, a po deset su postigli Toma Ertel i Pjer Oriola. U poraženom sastavu su se istakli Arturas Milaknis sa 17 i Nejt Volters sa 15 poena.

20.45 Armani - Darušafaka

TABELA: Fenerbahče 18-3, Real 17-4, CSKA 16-5, Efes 14-8, Barselona 13-9, Olimpijakos 12-10, Bajern 11-10, Baskonija 10-11, Armani 10-11, Makabi 10-12, Panatinaikos 9-12, Himki 9-13, Žalgiris 8-14, Gran Kanarija 6-16, Budućnost 6-16, Darušafaka 3-18.

Pogledajte kako izgleda Mina Milutinović, devojka Nemanje Nedovića.