EVROLIGA: Problem za Đorđevića, Zenitova peta u nizu, rekord Olimpijakosa (FOTO)

19.11.2021. 22:46
Aleksandar Đorđević
Aleksandar Đorđević / Izvor: Profimedia

Pirejci ponovili uspeh Kindera od pre dve decenije.

Zanimljovo veče viđeno je na terenima Evrolige u kojem je Žalgiris preko Fenerbahčea ostvario drugi uzastopni trijumf posle devet poraza u nizu, Olimpijakos protiv Makabija izjednačio rekord star dve decenije, a Zenit stigao do pete pobede u nizu, dok je CSKA u gostima slavio protiv Baskonije.

EVROLIGA: Uniks ZAPRETIO Zvezdi, Efes pokazao ŠAMPIONSKO lice (VIDEO)

LEGENDA JE TO ZASLUŽILA: Dalas povlači dres Dirka Novickog

FIBA ODLUČILA: Egipat domaćin Svetskog klupskog prvenstva

Posle devet vezanih poraza Žalgiri je stigao do druge uzastopne pobede pošto je savladao Fenerbahče pred domaćim navijačima. Tim Aleksandra Đorđevića je imao prednost posle prve deonice, da bi Žalgiris do poluvremena napravio potpuni preokret. Uspeo je Fener da smanji zaostatak u trećoj deonici, ali je domaćin u olsednjih 10 minuta osigurao trijumf i naneo Fenerbahčeu treći uzatopni poraz što bi moglo da napravi poteškoće Đorđeviću zbog serije loših rezultata. Edgaras Ulanovas sa 18 poena i Zoran Dragić sa 13 predvodili su Žalgiris. U Fenerbahčeu je 17 postigao De Kolo, a po 13 su dodali Hneri i Veseli, dok je Marko Gudurić postigao pet poena.

Olimpijakos je ubedljivo savladao Makabi, a put ka pobedi Pirejci su trasirali već u prvoj četvrtini koju su dobili sa 35:8 i tako izjednačili rekord u razlici kojom su dobili jednu četvrtinu, a koji je postavio Kinder 2001. Sve posle toga bilo je odrađivanje posla Olimpijakosa koji je stigao do sedmog trijumfa. Slukas je sa 18 poena bio najefikasniji u Olimpijakosu dok je Dorsi postigao poen manje. Nunali sa 14 i Sorkin sa 10 bili su jedini dvocifreni u Makabiju.

Zenit je u seriji od pet pobeda i još jednom je tim Ćavija Paskvala pokazao ozibljan kvalitet, a ovoga puta je žrtva bio Armani kome je to bio drugi uzastopni poraz. Uzbudljivo je bilo u Sankt Peterburgu gde je Armani vodio na poluvremenu, ali se Zenit vratio pa je u završnici viđen uzbudljiv meč. Oba tima su se ispromašivala u završnici, a Gudaitis je jednim pogođenim bacanjem minut pre kraja doneo vođstvo Zenitu 74:68 što je bilo dovoljno za slavlje domaćina. Miki je sa 17 poena bio najefikasniji u Zenitu, a po 13 su postigli Lojd i Gudaitis. Armani je predvodio Rodrigez sa 20 poena, a Hajns je postigao 12.

CSKA  je u gostima savladao Baskoniju, a Moskovljani su manje više meč rešili u prvoj četvrtini koju su dobili 23:8. U nastavku je Baskonija pokušavala da stigne taj zaostatak, ali je CSKA kontrolisao meč i stigao do pobede. Vojtman i Klajburn su sa po 16 poena bili najraspoloženiji u redovima Moskovljana, a Nikola Milutinov postigao je tri poena. Sa 18 poena Boldvin je bio najefikasniji u Baskoniji.