EVROLIGA: Prštalo je u sudaru Srba u Istanbulu, Gudurić presudio Radonjiću, Pešić razbio Makabi (FOTO)

01.11.2018. 21:35
Marko Gudurić
Marko Gudurić / Izvor: Profimedia

Odigrana četiri meča petog kola najjačeg evropskog takmičenja.

Fantastičan meč odigrali su u Istanbulu Fenerbahče i Bajern u kojem je tim Željka Obradovića na kraju slavio, a Marko Gudurić trojkama presudio bivšem učitelju iz Crvene zvezde Dejanu Radonjiću. Gosti iz Minhena pokazali su da će biti ozbiljan rival svakom timu ove sezone u Evroligi. Nije Fenerbahče uspevao da se odlepi iako je u nekoliko navrata sticao prednost, ali je Bajern na sve imao odgovor. Ipak, iskustvo Fenerbahčea u ovakvim utakmicama je presudilo. Gudurić je pogađao trojke kada je to bilo najpotrebnije, postigao je 10 poena u poslednjoj četvrtini, a Bajern u poslednjim minutima brzao u napadu i pravio greške, što je Fener znao da iskoristi. Najefikasniji kod domaćina bili su Datome sa 19 i Veseli sa 16 poena, Nikola Kalinić je postigao 11 i Gudurić 10 poena. Buker je sa 15 predvodio Bajern, dok je Vladimir Lučić postigao 13. Stefan Jović imao je 12, dok je Nemanja Dangubić postigao osam poena.

Jednako uzbudljivo bilo je u Moksvi gde je CSKA dočekao Olimpijakos. Azinjani su bili i bolji rival tokom prvog poluvremena, ali je presudila treća četvrtina kada je Armija dozvolila gostima da postignu samo devet poena. Pokušao je Olimpijakos u poslednjoj četvrtini da se približi, stigao do izjednačenja 63:63 na nepuna dva minuta pre kraja, ali je to bilo sve što je tim Davida Blata uspeo, a CSKA je ostvario pobedu. Rodrigez je sa 20 poena bio najefikasniji u SCKA, dok je Klejburn postigao 17. U Olimpijakosu su Spanulis sa 16 i Printezis sa 14 poena bili najefikasniji, dok je Nikola Milutinov postigao sedam poena uz sedam skokova.

Najmanje neizvesnosti bilo je u meču Baskonije i Darušafake. Gosti iz Istanbula držali su se samo tokom prvog poluvremna, ali se njihova igra u potpunosti raspala u drugih 20 minuta. Šengelija sa 13 i Hilijard sa 12 poena bili su najefikasniji u Baskoniji, dok su se u bledoj Darušafaki izdovjili Erik i Savaš sa po 12 poena.

Slično je bilo i u Blaugrani gde je Barselona Svetislava Pešića ubedljivo savladala Makabi. Prvo poluvreme je prošlo u izjednačenoj igri, da bi Barselona u trećoj četvrtini dozvolila Makabiju samo sedam poena i već tada rešila meč. Klaver sa 14 i Kurik sa 13 poena bili su najefikasniji u Barseloni, dok su Makabiju bolji od ostalih bili Kaloiaro sa 11 i O'Brajant sa 10 poena.

Armani - Efes (20.45)

TABELA: CSKA 5-0, Real Madrid 4-0, Fenerbahče 4-1, Armani 3-1, Efes 3-1, Barselona 3-2, Panatinaikos 2-2, Žaligiris 2-2, Baskonija 2-3, Bajern 2-3, Gran Kanarija 1-3, Makabi 1-4, Darušafaka 1-4, Himki 0-4, Budućnost 0-4.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitati OVDE.