EVROLIGA: Real izborio majstoricu, Efes se raspao u poslednjoj četvrtini (FOTO)

29.04.2021. 23:10
Vasilije Micić
Vasilije Micić / Izvor: Profimedia

Peti meč igra se 4. maja.

Košarkaši Real Madrida savladali su Efes sa 82:76 (19:13, 17:34, 21:19, 25:10) u četvrtom meču četvrtfinalne serije, izjednačili na 2:2 i izborili peti meč koji će odlučiti ko će otići na fajnal for. Majstorica se igra 4. maja, a Efes će biti domaćin.

KRSTIĆ PREZADOVOLJAN: U skorije vreme Srbije nije dobila bolju grupu na Evropskom prvenstvu

ZVANIČNO: Nikola Peković kandidat za predsednika Košarkaškog saveza

LEPE VESTI ZA JOKIĆA I EKIPU: Denver Nagetsi dobili svoj razvojni tim

Kraljevski klub je silovito ušao u ovaj meč i posle pet minuta vodio 17:0. Međutim, do kraja četvrtine Real je postigao još samo dva poena i na malom odmoru vodio 19:13. Turski tim je uspeo da odgovori u drugoj deonici odličnom igrom i dođe od potpunog preokreta i dvocifrenog vođstva 47:36.

U nastavku je Ral polako, ali sigurno uspevao da smanjuje prednost Efea. Gosti iz Turske su tokom treće četvrtine uspevali i da održe vođstvo, par puta se vrate na dvocifrenu razliku i u poslednju četvrtinu uđu sa devet poena prednosti. U poslednjih 10 minuta Real je potpuno nadigro Efes. Pokušavao je Ergin Ataan da trgen svoj tim, ali se prednost topila da bi Abalde trojkom doneo ponovo prednost domaćinu 74:73. U pnal završnici su igrači Reala bili sigurni i stigli do trijumfa koji im produžava nadu da mogu do fajnal fora. Najefikasniji u timu Reala bio je Usman Garuba sa 24 poena i 12 skokova, a Džejsi Kerol postigao je 20. Kod Efesa je Rodrigo Buboa postigao 23, a Šejn Larkin poen manje. Vasilije Micić nije imao preterano uspešno veče pošto je pored devet poena imao i šest izgubljenih lopti.