19°C
12.05.2024.
117.1305
108.6856

DESETKOVANA ZVEZDA PALA U NASTAVKU: Real u trećoj četvrtini slomio otpor crveno-belih

18.11.2021. 19:41
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Euroleague

Sedmi poraz tima sa Malog Kalemegdana.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Madridu od Reala sa 79:67 (16:13, 16:19, 25:14, 22:21) u okviru 11. kola Evrolige i tako doživela sedmi neuspeh u elitnom takmičenju, dok je Real stigao do devetog trijumfa.

TEŠKE REČI PIPENA O DŽORDANU: Majkl je UNIŠTIO košarku

NAGRADA ZA PARTIJU KARIJERE: Vilbekin najkorisniji košarkaš 10. kola Evrolige

ODLIČNE VESTI ZA KOŠARKAŠICE: Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Beogradu (FOTO)

Odabrala je od početka Zvezda jedini način na koji je mogla da parira Realu, usporivši maksimalnu igru što se isplatilo pošto se Kraljevski klub nije najbolje snalazio takvom tempu. Ipak, Real je imao tri poena prednosti na prvom malom odmoru. Još bolje je sve izgledalo u igri Zvezde u nastavku koja je držala egal sa Realom da bi u 17. minutu poenima Kuzmića stigla do vođstva 26:25. Crveno-beli nisu popustili u odbrani, a na poluvremenu je bilo 32:32.

Međutim, Real je morao u jednom trenutku da zaigra bolje i to se desilo u trećoj četvrtini. Tavareš kojeg je Zvezda uspeavala da u manjoj ili većoj meri neutrališe u prvom poluvremenu je u trećoj deonici potpuno dominirao reketom, dok je istovremeno i Ertel pogodio trojku i domaćin je u 27. minutu prvi put stigao do dvocifrene prednosti 48:38. Mučila se Zvezda u napadu i pred poslednju deonicu je Real vodio 57:46. Kontrolisao je Real meč u poslednjih 10 minuta, a u 34. minutu stigao i do maksimalnih 19 poena prednosti 68:49. Nije se međutim Zvezda predavala i na nepuna tri minuta pre kraja je serijom 12-1 uspela da smanji na 74:65, ali je Hanga u narednom napadu pogodio za tri i definitbvno rešio pitanje pobednika.

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 79:67 (16:13, 16:19, 25:14, 22:21)

DVORANA: Vizink centar.

SUDIJE: Difalah, Paterniko, Koromilas.

GLEDALACA: 5.825.

REAL MADRID: Kozer 5, Nunjez 2, Ertel 9, Fernandez 7, Abalde 9, Hanga 11, Vukčević, Pooarje 14, Tavares 15, Ljulj, Jabusele 7, Ndiaje.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Uskoković, Davidovac 6, Lazić, Dobrić 9, Holins 16, Simonović 6, Ivanović 8, MArković 2, Kuzmić 8, Cirbes 12.

KK Crvena zvezda večeras od 20.45 gostuje u Madridu protiv Reala u okviru 11. kla Evrolige. Crveno-beli su duplo kolo ove nedelje počeli porazom protiv Baskonije, dok je Kraljevski klub savladao Asvel.

Real Madrid je trenutno drtugi na tabeli Evrolige sa osam pobeda i dva poraza koliko ima i vodeća Barselona, ali Kraljevski klub ima lošiju koš razliku. Sa druge strane crveno-beli su trenutno na 12. mestu sa četiri pobede i šest poraza.

Crveno-beli će i u ovom meču biti desetkovani zbog problema sa povredama. Luka Mitrović je ostao u Beogradu zbog povrede zadovijene u večitom derbiju, a u timu neće biti Nejta Voltersa i Nikle Kalinića. Obojica su zadobila lakše povrede, pa trener Zvezde Dejan Radonjić nije želeo da rizikuje.

40. minut
Real je slavio u 11. kolu sa 79:67 protiv Crvene zvezde.
38. minut
Zvezda je uspela da se približi na 74:65.
35. minut
Real je stigao do 17 poena prednosti i polako, ali sigurno ide ka novom trijumfu, 70:53.