PARNI VALJAK NE STAJE: Partizan prebrodio i Valensiju za petu pobedu u nizu

19.12.2023. 19:57 23:06
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: KK Partizan

Težak meč.

Košarkaši Partizana slavili su na gostovanju Valensiji 67:72 (14:19, 20:14, 10:20, 23:19) u 15. kolu Evrolige.

IGRALI VETERANI: Partizan razbio Valensiju (VIDEO)KK Partizan

IGRALI VETERANI: Partizan razbio Valensiju (VIDEO)

KENGURI ŽELE JAKE PROVERE ZA PARIZ: Australija dogovara mečeve protiv Srbije i SADKošarkaška reprezentacija Australije

TRINKIJERIJU PRIJA ŠTO JE TRENUTNO BEZ POSLA: Uživam u pauziAndrea Trinkijeri

TRINKIJERIJU PRIJA ŠTO JE TRENUTNO BEZ POSLA: Uživam u pauzi

Crno-beli su ostvarili peti uzastopni trijumf u Evroligi i sada su na skoru od devet pobeda i šest poraza.

Veoma tenzično i napeto je počeo duel u Valensiji. Pored čvrste odbrane i dugih napada na obe strane, prvu deonicu je obeležio sukob na tribinama. Naime, policija je upala među navijače Partizana gde je došlo do fizičkog obračuna. Duel je nakratko i prekinut zbog toga, ali je, srećom, sve brzo regulisano i tenzije su se smirile.

Što se tiče košarke, nastavljeno je da se igra jako. Sudije su dopustile nešto čvršću igru, ali i pored toga Partizan je uspeo da četvrtinu završi sa vođstvom od pet poena. Džejms Naneli je deonicu krunisao flouterom.

Taj pogodak Amerikanca kojim se uveo u susret, očito mu je mnogo značio. Naneli je na startu drugog kvartala prvo pogodio sa poludistance, potom i trojku, da bi asistirao Ponitki kojim su crno-beli sredinom ove deonice otišli na plus sedam. Usledio je potom period od dva minuta bez pogotka za Partizan, ali ni domaći nisu bili znatno bolji, pošto je Kasijus Robertson jedino pogodio trojku.

Ipak, nisu igru crno-beli popravili ni nakon tajm-auta Obradovića, pa je Valensija posle poena Dejvisa povela na dva minuta do kraja poluvremena.

Uspeli su gosti posle novog minuta pauze da se malo konsoliduju i da ne dozvole domaćinu da poveća razliku da se na veliki odmor otišlo sa svega poenom prednosti za Valensiju.

EVROLIGA, 15. KOLO

VALENSIJA - PARTIZAN 67:72 (14:19, 20:14, 10:20, 23:19)

Dvorana: Pabelon Fuente de San Luis

Sudije: Fernando Roća, Pjotr Pastusiak, Leandro Leskano

Valensija: Klaver 3, Puerto 9, Rivers, Pradilja 5, Lopez-Arostegi 3, Džouns 14, Inglis 6, Jović 3, Ture 4, Hermanson, Robertson 12, Dejvis 8

Partizan: Vukčević, Ledej14, Panter 13, Smailagić 4, Jaramaz, Naneli 14, Anđušić, Doužer 9, Ponitka 5, Kaminski 6, Kaboklo 7

Zek Ledej je poluvreme završio bez poena, ali je u drugi deo meča krenuo sjajno. Prvih sedam poena Partizana je bilo delo krilnog centra i gosti su se ponovo vratili u vođstvo od pet poena.

Nastavio je Ledej u istom stilu i nakon njegove trojke, tim Željka Obradovića je poveo sa devet poena razlike na 13 minuta do kraja meča. Čevrtinu su crno-beli završili vrlo dobro, ponovo je Ledej pogodio i pred poslednjih deset minuta meča se ušlo sa suficitom od devet poena za Partizan.

U četvrtoj deonici nikako crno-beli nisu uspevali da prelome susret, pa je Valensija posle serije poena Krisa Džounsa prišla na svega dva poena. Trojka Smailagića na tri minuta do kraja je možda i bila presudna. Konačni pečat je stavio Džejms Naneli krađom i pogocima na pola minuta do kraja susreta.

Najefikasniji je upravo bio Naneli, sa 14 poena. Ledej je imao poen manje. Kod Valensije se istakao Džouns sa 14 poena i Robertson sa 12.

Čitav tok meča mogli ste pratiti OVDE.

Kraj meča. Valensija - Partizan 67:72.

40. minut
Sjajni Džejms Naneli krade loptu i pogađa u kontri. Plus šest je za Partizan na pola minuta do kraja meča.

38. minut
Velika drama u Valensiji! Vodi Partizan - 64:61.

36. minut
Kris Džouns pogađa uz faul, Valensija je na samo minus dva.

35. minut
Ne uspeva Partizan da se odvoji na osetniju razliku i prelomi ovaj duel. Trenutno je 54:59 posle trojke Džounsa.

33. minut
Robertson pogađa pored Ledeja. Smanjuje Valensija na minus sedam. Tajm-aut Obradovića.

Kraj treće deonice. Partizan ima prednost - 44:53.

28. minut
Zek Ledej za tri! Sjajni Amerikanac. Njegovih deset poena u ovoj deonici. Plus devet je za goste.

27. minut
Odlični Kevin Panter. Kapiten crno-belih prvo krade loptu, a potom i iznuđuje faul za dva slobodna bacanja. 39:46 je u Valensiji.

25. minut
Teška, teška utakmica. Promašaji na obe strane, čvrsta košarka. Na polovini treće deonice vodi Partizana za dva poena.

24. minut
Vrlo dobro su počeli crno-beli drugo poluvreme. Panter je odigrao odličnu odbranu, ipak nije to materijalizovao na drugoj strani pošto je promašio šut za tri poena. I dalje je plus pet za Partizan.

22. minut
Vezuje pet poena Zek Ledej i Partizan sada vodi 39:34.

Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme! Valensija - Partizan 34:33. Trener domaćih je zaradio tehničku grešku, pa će crno-beli imati slobodno bacanje na samom startu treće deonice.

18. minut
Period lošije igre Partizana. Bili su crno-beli dva minuta bez poena, pa je Valensija nakon poena Dejvisa povela - 30:28.

16. minut
Kasijus Robertson pogađa za tri poena. Željko Obradović traži minut pauze. 22:26 je za goste.

14. minut
Džejms Naneli je odlično ušao u ovaj meč. Trojka Amerikanca. Partizan ponovo ima plus pet.

12. minut
Pravo rovovska košarka u Valensiji. 17:19 je za goste.

Kraj prve deonice. Partizan vodi - 19:14.
9. minut
Pustile su sudije nešto čvršću igru na obe strane, pa je usledio period bez poena na obe strane. Posle trojke, Mateuša Ponitke, plus pet je za Partizan.

7. minut
Upadaju crno-beli u probleme sa faulovima. Doužer i Kaboklo su brzo napravili dve lične greške i odmah je odreagovao Obradović i poslao ih na klupu. Rezultat je 9:12 za Partizan.

5. minut
Kako prenosi komentator Sportkluba, koji je na licu mesta, došlo je do tuče na delu tribina gde se nalaze navijači Partizana... Naime, policija je pedrečila "Grobare", pa je za kratko meč prekinut. Međutim, ubrzo je nastavljen. Partizan je u prednosti - 12:8.

4. minut
Vodi Partizan - 7:4. Imali su gosti priliku da odu i na dva poseda razlike, ali je Zek Ledej napravio faul u napadu.

2. minut
Kevin Panter je dao prve poene na meču za Partizan. Kapiten tima je pogodio za tri, da bi Puerto na drugoj strani bio precizan sa linije slobodnih bacanja. 2:3.