EVROLIGA: Zvezda u krizi - ubedljiv poraz u Bambergu

23.02.2018. 22:37
Matijas Lesor i Leon Radošević
Matijas Lesor i Leon Radošević / Izvor: MN Press
Crveno-beli pružili još jednu bledu partiju posle finalnog turnira Kupa Radivoja Koraća

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da se oporave od gubitka Kupa Radivoja Koraća na kojem su bili apsolutni favoriti. Crveno-beli su poraženi u Nemačkoj od Brose Bamberga rezultatom 86:62 (21:23, 25:13, 23:9, 17:17) u 23. kolu Evrolige i pokazali da su u velikoj krizi igre.

EVROLIGA JUNIORI: Zvezda ubedljiva protiv Venecije, sa Efesom za finale

ON JE ČUDO: Zvezda našla zamenu za Kangu!

Ekipa Dušana Alimpijevića dobro je započela utakmicu i bez odsutnih Nemanje Dangubića i Pera Antića. Crveno-beli su odigrali dobro u prvoj četvrtini predvođeni Brankom Lazićem i Dilanom Enisom, ali su onda kola strmoglavom brzinom krenula nizbrdo.

Brose Bamberg je zahvaljujući raspoloženom Dorelu Rajtu i standarno dobrom Agustinu Rubitu punio koš Beograđana, a sa druge strane, napad je prestao da funkcioniše. Važnu rolu u prvom poluvremenu u rezultatskom preokretu imao je i nekadašnji centar FMP-a i Partizana Dejan Musli, a trojke su bile najjače oružje nemačkog šampiona (14/23, 61 odsto).

Crveno-beli su u drugoj i trećoj četvrtini ubacili 22 poena, poen manje nego u uvodnoj deonici, što najbolje oslikava nemoć gostiju u napadu.

Tejlor Ročesti i Riki Hikmen
Tejlor Ročesti i Riki Hikmen / Izvor: MN Press

Brose je nemilice kažnjavao sve propuste u odbrani gostiju, u čijim redovima su još jednom napadački podbacili nosioci igre Džejms Feldin i Milko Bjelica.

Feldin je promašio gotovo sve iz igre (0/7 do tri minuta pre kraja), a Bjelica je pogodio samo jednu trojku iz četiri pokušaja, uz dve promašene dvojke. Zatajilo je i najjače oružje Beograđana, šut za tri poena (6/26).

Pred Dušanom Alimpijevićem je veliki izazov – potrebno je podići samopouzdanje velikom broju igrača uoči najvažnijeg dela sezone – finiša regularnog dela ABA lige i plej-ofa regionalnog takmičenja.

Brose Bamberg – Crvena zvezda 86:62 (21:23, 25:13, 22:9, 17:17)

DVORANA: Brose arena.

GLEDALACA: 5.851.

SUDIJE: Latisevs (Letonija), Pastusijak (Poljska), Kortes (Španija).

BROSE BAMBERG: Heket 7, Hikmen 9, Rajt 21 (5/7 za tri), Zizis 7, Nikolić 2, Štajger 12 (4/6 za tri), Mitrović, Lo 1, Olinde 2, Rubit 10, Musli 13 (13 sk), Radošević 2.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 5, Lazić 11, Dobrić, Feldin 4 (1/4 za dva, 0/5 za tri), Janković 1, Ročesti 11 (4as), Omić 7, Lesor 12 (6sk), Enis 8, Jovanović, Bjelica 3 (0/2 za dva, 1/4 za tri, 4as).

Barselona – Real Madrid 74:101

TABELA: CSKA 18-5, Fenerbahče 16-7, Olimpijakos 16-7, Panatinaikos 14-9, Real 14-9, Žalgiris 14-9, Himki 14-9, Makabi 12-11, Baskonija 10-13, Unikaha 10-13, Crvena zvezda 9-14, Bamberg 9-14, Valensija 8-15, Armani 7-16, Barselona 7-16, Anadolu Efes 6-17.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.