EVROLIGA: Zvezda na krilima Delija pokorila Milano (FOTO)

16.03.2017. 22:37
Ognjen Kuzmić
Ognjen Kuzmić / Izvor: MN Press

Srpski šampion trijumfom nad Armanijem napravio džinovski korak ka TOP 8 elitnog evropskog klupskog takmičenja.

Crvena zvezda je savladala Armani u Milanu u 26. kolu Evrolige sa 71:78.  Crveno - beli su sjajno počeli jedan od odlučujućih mečeva za plasman u TOP 8 fazu Evrolige. Srpski šampion je od starta susreta u "Mediolanum forumu", na krilima par hiljada Delija, koje su doputovale u Italiju na ovaj važan duel,  nametnuo žestok ritam i demonstrirao sjajne šuterske sposobnosti.

Utakmicu je otvorio Lazić trojkom, a zatim je sa dalekometnom paljbom nastavio Dženkins (4:10, 5. minut). U istom tempu nastavio je i raspoloženi Gudurić, koji je iz prodora najpre postavio rezultat 4:12 u 6. minutu, a potom i ishod prve četvrtine (10:25).

KAKAV MALER: Povreda reprezentativca Srbije! (VIDEO+FOTO)

DA IH RAZUMEJU: Delije ZAGRMELE na italijanskom (VIDEO)

I drugu deonicu je Zvezda počela silovito, Simonović je trojkom svom timu doneo „plus 18“ (10:28,11. minut), a isti igrač sa istog odstojanja je poentirao i za najveće vođstvo crveno-belih (15:33, 13. minut).

Potom su se domaći malo trgli i poenima Paskola, Sandersa i Hikmana smanjili prednost rivala na 28:37, tri minuta pre odlaska na veliki odmor. Beograđani su potom održavali desetak poena prednosti, ali više nisu toliko dominirali pri čemu je italijanski tim polako i sigurno dobijao na sigurnosti.

AS ARMANIJA IZNENADIO: Sa Delijama imam OVAKAV odnos (FOTO)

U redovima Milaneza u prvom poluvremenu epizodnu ulogu su imali naše reprezentativci Miroslav Raduljica i Milan Mačvan, pogotovo ovaj prvi koji je odavno u nemilosti trenera Jasmina Repeše. Do kraja prvih 20 minuta utakmice Kuzmić je sačuvao Zvezdinu distancu od 12 poena, da bi se na pauzu otišlo pri rezultatu 31:43.

Sličan odnos snaga viđen je i početkom nastavka, Gudurić je postigao trojku, ali Abas je smanjio vođstvo Zvezde na devet poena (37:46, 23. minut), da bi Volters ponovo vratio Beograđane na „plus 12“ (37:49), a potom osvojio loptu i postigao nove važne poene (39:51, 24. minut). Međutim, posle toga je usledila rastrzana igra izabranika Dejana Radonjića, da bi Mačvan posle niza grešaka oba tima vešto poentirao za 43:51, a potom i vratio Armani u igru novim pogotkom (45:51, 27. minut).

S druge strane, Zvezdin adut Volters je uzvraćao istom merom (45:54), a domaći su se zatim primakli i na 47:54, učinivši utakmicu zanimljivijom. Do završetka trećeg kvartala naš prvak je čuvao preimućstvo od desetak poena, pa se na poslednju mini pauzu otišlo kod okruglog skora 50:60.

MVP ABA LIGE JE SRBIN: Nikad nećete POGODITI o kome je reč (VIDEO)

Poslednja deonica otvorena je poenima Paskala i Hikmana, pa je borba od 32. minuta postala neizvesna (56:60), a seriju Armanija 8:0 nastavio je je Ćinćarini (58:60) i zaokružio Hikman na 10:0, koji je izjednačio rezultat na 60:60, dok je Zvezdu u tim trenucima održavao u životu Kuzmić (62:65).

Crveno-beli zatim preko Gudurića ponovo rezultatski odmiču (62:67, 35. minut), a onda je sjajni Kuzmić nastavio da pravi probleme protivniku u reketu (65:71).

Dva minuta pre završetka utakmice na semaforu je stajalo 65:73 (Lazić je bio precizan oba puta sa linije penala) i Zvezda je bila na pragu važnog trijumfa.

Potom su Simonović i Dženksins rutinski stavili tačku na meč.

EMPORIO ARMANI – CRVENA ZVEZDA  71:78 (10:25, 21:18, 19:17, 21:18 )

DVORANA: Mediolanum

GLEDALACA: 11. 289

SUDIJE: Erezuelo, Latisevs, Fric

EMPORIO ARMANI: Meklin 9, Hikman 14, Raduljica 4, Mačvan 8, Paskolo 11, Đardini, Ćinćiarini 7, Sanders 12, Abas 6.

CRVENA ZVEZDA: Volters 8, Tompson, Dangubić 3, Mitrović, Lazić 7, Dobrić, Simonović 13, Rakićević, Dženkins 11, Gudurić 12, Kuzmić 15, Bjelica 9.