109.2537

EVROLIGA: Zvezda VELIKIM PREOKRETOM stigla do ISTORIJSKE pobede protiv Olimpijakosa (VIDEO+FOTO)

26.01.2018. 20:55

Meč 20. kola.

Crvena zvezda je pobedila Olimpijakos prvi put u Evroligi 89:78 (24:20, 19:14, 14:29, 32:15)! Košarkaši Zvezde su i bez isključenog početkom treće četvrtine trenera Dušana Alimpijevića i povređenih Džejmsa Feldina i Pera Antića savladala bratski klub iz Pireja i tako se na velika vrata vratila u trku za plasman u TOP 8 Evrolige. U pobedi Zvezde blistao je Dilan Enis sa 21 poenom, odlični su bili i Nemanja Dangubić i Tejlor Ročesti sa po 11 poena, dok je debitant Alen Omić dao veliki doprinos pobedi sa šest poena.

SVI SU GA VIDELI U CRVENO-BELOM: Zvezda za sada bez velikog pojačanja (FOTO)

CRNO-BELI SVE JAČI: Tandem Partizana se vratio treninzima (FOTO)

VIDIĆ: Ne znam da li Sergej vredi 100 miliona

Prvo poluvreme utakmice u dvorani Aleksandar Nikolić proteklo je u dominaciji domaćina. Zvezda je nametnula ritam koji joj odgovara i kontrolisala je i rezultat i igru. Meč su odlično otvorili Nemanja Dangubić i Tejlor Ročesti koji su poenima predvodili crveno-bele, a priključili su im se i Dejan Davidovac i Dilan Enis. Olimpijakos nije imao raspoložene igrače u prvom poluvremenu, trener gostiju je lutao sa postavama tražeći dobitnu, ali nikako nije mogao da je nađe, pa je Zvezda zasluženo otišla na odmor sa plus devet (43:34).

GOTOVO: Bivši igrač Zvezde PREŠAO u bratski klub crveno-belih!

NOVI VELIKI DOBITAK U BALKAN BETU: Na samo ŠEST parova zaradio za NOVI AUTOMOBIL, i to GOLOM u 90+2! (FOTO)

POVRATAK: Bivši igrač Partizana ponovo seo na klupu crnogorskog kluba (FOTO)

Drugo poluvreme je počelo veoma burno. Dušan Alimpijević je dobio tehničku grešku zbog protesta, čini se opravdanog, jer su sudije pokazale na slobodna bacanja iako je Davidovac ranije napravio faul. Trener Zvezde nije mogao da se pomiri sa spornom odlukom, nastavio je sa protestima i zaradio drugu tehničku grešku, samim tim i isključenje. Olimpijakos je iskoristio priliku da se sa linije slobodnih bacanja u potpunosti vrati u meč, koji je pravo niotkuda postao neizvestan. Posle isključenja Alimpijevića, ekipu je sa klupe predvodio pomoćnik Milenko Topić.

Evo šta se desilo kada je u igru ušao „sporni“ Omić (VIDEO)

Isključenje Alimpijevića kao da je poremetilo domaću ekipu, koja je naglo pala, Olimpijakos je preuzeo kontrolu nad utakmicom, i pre svega skokom u napadu i trojkama stigao do velikog preokreta i vođstva od šest razlike na kraju treće deonice. Treća četvrtina je okončana rezultatom 29:14 za Olimpijakos. Videlo se u trećoj deonici koliko Zvezdi nedostaju iskusni Džejms Feldin i Pero Antić, koji bi sigurno mnogo značili ekipi, ali su morali da pauziraju zbog povreda.

ČUDO U PIONIRU: Delije su ZAGRMELE, a onda je ostatak dvorane ZVIŽDAO iz sveg glasa (VIDEO)

Olimpijakos je na početku četvrte deonice stigao i do plus sedam (68:61), ali su se domaći, nošeni fenomenalnom podrškom sa tribina, vratili u meč serijom 10:0 (četiri poena Bjelice sa linije penala), pa je Zvezda povela 71:68. Meč je u egal vratio Spanulis pogotkom uz faul Branka Lazića i realizovanim bacanjem. usledila je trojka fenomenalnog Dilana Enisa, a zatim promašeni zicer Spanulisa.

EP U RUKOMETU: Španija preko Francuske do finala

Delije je zatim zabrinuo Dejan Davidovac koji se povredio i hramljući napustio igru, a naknadno će se znati da li će i koliko morati da pauzira. Kod rezultata 80:75, na manje od dva minuta pre kraja, Nikola Milutinov je promašio dva slobodna bacanja čime je bilo rešeno pitanje pobednika. Dilan Enis je trojkom dotukao goste za eksploziju u "Pioniru".

Unikaha – Baskonija 83:85

TABELA: CSKA 16-4, Fenerbahče 14-6, Olimpijakos 13-7, Real 13-7, Panatinaikos 13-7, Žalgiris 12-8, Himki 11-9, Makabi 11-9, Baskonija 9-11, Crvena zvezda 8-12, Unikaha 8-12, Barselona 7-13, Bamberg 7-13, Valensija 7-13, Armani 6-14, Efes 5-15.