EVROLIGA: Zvezda SRUŠILA Ponos Izraela posle velike drame! (FOTO)

26.10.2017. 20:51
Tejlor Ročesti

Gosti su na poluvremenu imali 10 poena viška.

Crvena-zvezda je u 4. kolu Evrolige u beogradskoj "Areni" tražila iskupljenje za poraz od Himkija od pre dva dana u večerašnjem meču sa Makabijem i zabeležila veliki trijumf 87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23). Tim sa Malog Kalemegdana je pred neočekivano malim brojem gledalaca (8.230), s obzirom na kapacitet naše najveće dvorane, igrao novi evropski meč i uspeo da nastavi pobedonosni niz iz prošle sezone u duelima sa Ponosom Izraela (2:0), sa kojim posle ovog susreta ima skor u Evroligi 4:3!

Dok su Delije probijale zvučni zid tokom himne Evrolige, igrač Makabija je "LUDOVAO" (VIDEO)

IMPRESIONIRANI BOGDANOVIĆEM: Saigrači nikad jače NAHVALILI Bogdana (FOTO)

Crveno-beli su dobro otvorili meč (2:2, 2. minut Feldin i 5:2, trojka Bjelice), ali gosti su ubrzo poveli trojkom Boldena 7:10 (5. minut) i potpuno preokrenuli situaciju u svoju korist. Izraelci su igrali sve sigurnije i povećavali vođstvo (10:16, 7. minut i 15:22, 9. minut), da bi Feldin postavio rezultat prve četvrtine 19:24.

Držao je Makabi stalno Zvezdu na distanci od četiri, pet poena, s tim što su se crveno-beli u nekoliko navrata primicali na minus jedan. Borili su se Feldin, Ročesti, Lesor, Jovanović i ostali igrači trenera Dušana Alimpijevića, ali ipak, škripalo je u odbrani i skoku, a gostujući sastav je bio neumoljiv.

U 19. minutu je bilo 38:46, posle serije Makabija 7:0, a minut kasnije Zvezda je bila u minusu 10 poena (39:49). Koš domaćih nemilice su punili Tomas, Kejn i Kol i sa tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Srpski i regionalni šampion je početkom nastavka krenuo furiozno i primakao se na 52:54 (24. minut, Ročesti) i probudio Delije, koje su zagrmele pogotovo kada je odlični Bjelica poentirao za Zvezdino ponovno vođstvo - 57:56 (28. minut).

Isti igrač je postigao trojku za još jedan preokret 62:61 (29. minut), a tim rezultatom je završena treći period.

TREĆA SREĆA: Martina Hingis posle dva pokušaja sada zaista odlazi u penziju (FOTO)

Poslednja četvrtina donela je mnogo uzbuđenja, u 35. minutu Feldin je trojkom postavio izjednačenje 74:74.

Tri i po minuta pre kraja utakmice bilo je 74:76, a tada je Dobrić postigao trojku (77:76), ali nezaustavljivi Tomas postiže nove poene za Makabi, posle čega Ročesti ubacuje novu Zvezdinu trojku 80:78, da bi Džekson iz prodora izjednačio na 80:80.

Bio je to uvod u poslednja tri minuta drame. Feldin je zatim šutirao tri slobodna bacanja i postigao dva poena (82:80),

a posle novog  izjednačenja (84:84), Ročesti postiže poene zlata vredne (86:64), 39 sekundi pre kraja susreta. U samom finišu su Alimpijevićevi puleni iskoristili par grešaka gostiju i iskusno pobedili.

Valensija – Unikaha (21)

CRVENA ZVEZDA - MAKABI  87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23 )

Dvorana: Arena. Gledalaca: 8.230. Sudije: Lamonika (Italija), Peruđa (Španija) Panter (Nemačka).

CRVENA ZVEZDA: Radičević 3, Davidovac, Lazić 1, Lazarević 3, Antić 7, Dobrić 8, Feldin 19, Ročesti 22, Lesor 6, Jovanović 2, Bjelica 16.

MAKABI: Tomas 28, Rol 11, Kejn 4, Tajs 6, Dibartolomeo 2, Koen, Segev, Kole 4, Bolden 11, Parakuski 4, Zosman, Džekson 14.

Tabela: Real 4-0, Himki 3-0, Olimpijakos 3-0, Valensija 2-1, CSKA 2-1, Fenerbahče 2-1, Makabi 2-2, Crvena zvezda 2-2, Žalgiris 2-2, Barselona 1-2, Unikaha 1-2, Bamberg 1-2, Panatinaikos 1-2 , Armani 0-3, Anadolu Efes 0-3, Baskonija 0-3.