EVROPA DRHTI PRED CRVENO-BELIMA: Zvezda NEMILOSRDNA i prema Panatinaikosu (GALERIJA)

26.01.2017. 20:47
Mitrović
Mitrović / Izvor: MN Press

Sedma uzastopna pobeda Radonjićeve čete u Evroligi.

Nema im ravnog! Košarkaši Zvezde ostvarili su i sedmi trijumf zaredom i na taj način postavili rekord Evrolige, po broju vezanih pobeda. Izabranici Dejana Radonjića nastavili su sigurno da koračaju ka osam najboljih evropskih klubova i, posle prvaka Evrope moskovskog CSKA, Reala, Žalgirisa, Fenerbahčea, Makabija i Baskonije, savladali su i Panatinaikos 72:66 u 20. kolu Evrolige. Na taj način, srpski šampion revanširao se Zelenima za ubedljiv poraz u Atini i, što je važnije, pobegao im za pobedu na tabeli.

Delije skandirale Radonjiću, i GRMELO JE samo tako (FOTO)

Maestralno je Crvena zvezda otvorila utakmicu. Rafali su se ređali u mrežici Grka, do te mere da je u 7. minutu na semaforu stajalo nestvarnih 16:0. Umele su Delije da nagrade aplauzom trojku Džejmsa, kada su gosti konačno uspeli da pogode obruč crveno-belih. Tako je tim sa Malog Kalemegdana postavio i novi rekord u Evroligi, obzirom da je protiv CSKA srpski šampion u 6. minutu vodio 13:0.

Kako je vreme odmicalo, Zeleni su uspostavljali ravnotežu i polako se približavali. Tako je serijom 14-2 Panatinaikos uspeo da smanji minus na 18:14 i meč potpuno učini neizvesnim. Nije posustao domaćin, pa je Bjelica šutem za tri poena doneo opet opipljivih šest razlike, da bi nedugo zatim i Branko Lazić vratio na "plus deset", u 3. minutu druge četvrtine (31:21). Međutim, uporni Grci vratili su brejkom i novom serijom došli na samo koš minusa (33:31).

Gosti su u trećem minutu drugog poluvremena stigli i do izjednačenja (42:42). U tim trenucima nezaustavljivi Gebrijel, koji je konstantno držao PAO u igri, 17. poenom doneo je prvi rezultatski egal. Ipak su crveno-beli do početka poslednje deonice uspeli da ostvare prednost i zadrže je do kraja meča.

U timu Zvezde najefikasniji su bili Marko Simonović i kapiten Luka Mitrović, dok se kod Zelenih iz Atine istakao već pomenuti Gebrijel.

MOGAO JE TABLU DA POLOMI: Mitrović zakucao i sve se TRESLO (VIDEO)

Crvena zvezda - Panatinaikos 72:66 (20:14, 19:19, 18:23, 15:10)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Pukl, Zamojski, Silva.

Gledalaca: 6.387

CRVENA ZVEZDA: Volters 5, Tompson 6, Mitrović 11, Lazić 5, Dobrić, Simonović 13, Rakićević, Dženkins 6, Gudurić 4, Jović 7, Kuzmić 10, Bjelica 5. Trener: Dejan Radonjić.

PANATINAIKOS: Singlton 5, Nikols, Rivers 12, Džejms 19, Focis, Papas 2, Feldejn, Haralampopulos, Gebrijel 23, Đentile, Burusis 3, Kalates 2. Trener: Ćavi Paskval.

SEDMA VEZANA, A TVITER GORI: Fotka Radonjića i zeleno-belog zeca je POBEDILA (FOTO)

Real - Armani (21)

Tabela: Real 14-5, CSKA 14-5, Olimpijakos 13-6, Fenerbahče 13-7, Crvena zvezda 12-8, Panatinaikos 11-9, Baskonija 11-8, Darušafaka 10-9, Efes 9-10, Barselona 8-11, Bamberg 7-12, Žalgiris 7-12, Uniks 7-13, Galatasaraj 6-14, Makabi 7-13, Armani  6-13.