12°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

FAJNAL-FOR EVROLIGE: Fener RUTINSKI protiv Reala, Žoc, Bogdan i Kalina u finalu (VIDEO+FOTO)

19.05.2017. 22:33
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Reuters

Tim iz Istanbula u nedelju od 20 časova igra za trofej protiv Olimpijakosa.

Košarkaši Fenerbahče igraće za trofej Evrolige protiv Olimpijakosa u nedelju od 20 časova, pošto su u drugom polufinalu savladali Real Madrid sa 84:75 (21:13, 23:21, 19:16, 21:25) i tako se drugu godinu za redom našli u finalu najjčeg evropskog takmičenja. Tim Željka Obraodvića do pobede je predvodio JUdo sa 18 poena i 12 skokova, Bogdanović je postigao 14, a Kalinić i Veseli po 12.

Posle prilično mirnih, uvodnih tri minuta Fenerbahče, za koje je prve poene postigao Bogdanović, je nošen podrškom sa tribina ispunjenih do poslednjeg mesta počeo da stvara prednost. Trojke Kalinića i Diksona uz četiri poena Veselog donele su odmaćinu prednost 12:4 u petom minutu. Real se nije snašao na odličnu odbranu Fenera, a Dikson je još jednom trojkom već u sedmom minutu doneo dvocifrenu prednost domaćinu 17:7. Jedini koji je održavao Real u igri tokom prve četvrtine bio je Serhio Ljulj koji je postigao 11 poena, ali nije mogao sve sam.

Slično prvoj, i druga deonice imala je sporiji početak, a jedine poene za novu dvocifrenu prednost Fenerbahčea (23:13) postigao je Datome, da bi Kalinić svojom drugom trojkom ponovo zapalio atmosferu u dvorani ''Sinan Erdem''. U međuvremenu je Rudi Fernandez, sigurno jedan od najneomiljenijih igrača u Evropi, dobio nesportsku ličnu grešku i to kao da je malo razbudilo Real koji je preko Tompkinsa i fantastičnog Ljulja smanjio na 26:24 u 16. minutu. Međutim, ponovo se razgoropadio Fener. Bogdanović je postigao trojku, Kalinić i Dikson su bili precizni sa penala i domaćin je na nepuna dva minuta pre poluvremena ponovo vodio sa 10 poena prednosti (37:27). Ljulj je i dalje jedini igrao u Realu, ali je Bogdanović još jednom trojkom obezvredio njegov trud i 19 poena u prvom poluvremenu, pa je Fener i na velikom odmoru imao dvocifrenu prednost.

Veliki odmor nije ništa promenio u pristupu igri Fenerbahčea. Odrbana je funskcionisala odlično, dok su u napadu poeni Judoa, Kalinića i pre svega Slukasa doneli Fenerbahčeu i 15 poena prednosti (52:37) u 26. minutu. Međutim, Ljulju konačno nije bio usamljen u Realu. Pridružio mu se Džej Si Kerol koji je postigao tri trojke, pa su on i Ljulj doveli Real na osam poena zaostatka (56:48) dva i po minuta pre kraja treće deonice. Sve to bilo je rkatkog daha, pošto se razigrao Judo i uz pomoć Nunalija i Slukasa još jednom doveo Fener do 15 poena razlike (63:48), ali je to smanji Ljulj sa penala pred odlučujuću četvrtu deonicu.

Serhio Ljulj
Serhio Ljulj / Izvor: Reuters

Poslednjih 10 minuta Fener je otvorio na najbolji mogući način. Slukas je nastavio da pogađa, a isprati oga je trojkom Datome za 68:52 i novu maksimalnu prednost domaćina. Real je i dalje pokazivao znake živote preko Hantera, da bi Tejlora i Tompkins pogodili po trojku i približi Kraljevski klub na 68:60 u 34. minutu. Odmah je Željko Obradović reagovao tajm-autom i to se isplatilo Feneru. Judo je nastavio da teroriše koš Reala dok je sa druge strane jedini odgovor imao Hanter, ali je domaćin u poslednjih 90 sekundi imao prednost 77:64. Ubrzo je Kerol postigao još jednu trojku, da bi Bogdanović izgubio lopu, a Ljulj pogodio uz faul i posle dodatnog bacanja Real je prišao na 77:70, na 57 sekundi pre kraja. Bogdan je prethodnu grešku ispravio pošto je pogodio četiri uzastopna bacanja u penal završnici koja je bila poslednji pokušaj Reala da ispravi propušteno iz čitave utakmice.

FEBERBAHČE - REAL MADRID 84:75 (21:13, 23:21, 19:16, 21:25)

FENERBAHČE: Judo 18, Mahmutoglu, Antić, Bogdanović 14, Benet, Slukas 9, Nunali 2, Veseli 12, Kalinić 12, Dikson 9, Duverioglu, Datome 8.

REAL MADRID: Rendolf 7, Drejper, Fernandez, Dončić, Macijulis, Rejes, Ajon 2, Kerol 21, Hanter 6, Ljulj 28, Tompkins 8, Tejlor 3.