26.04.2024.
117.1627
109.3752

FENER PREKINUO SERIJU PORAZA: Gudurić odličan u Istanbulu, Lučić vodio Bajern do trijumfa (FOTO)

02.12.2021. 21:36
Jan Veseli
Jan Veseli / Izvor: Foto: Euroleague
Odigrani prvi mečevi 13. kola elitnog takmičenja.

Košarkaši Fenerbahčea uspeli su da posle četiri uzastopna poraza stignu do pobede protiv Monaka u 13. kolu Evrolige, Žalgiris je stigao do treće pobede u poslednja četiri kola protiv Baskonije, dok je Bajern savladao Asvel.

CSKA PRODUŽIO AGONIJU PAO-a: Milutinov i Nedović odlični

AVRAMOVIĆ: Igokea je tvrda ekipa

STIGLA ZVANIČNA POTVRDA: Juniori Crvene zvezde i Partizana igraju Evroligu (FOTO)

U Istanbulu je Fenerbahče predvođen Janom Veselim i Markom Gudurićem savladao Monako sa 96:86 i tako ostvario prvu pobedu posle četiri uzastopna neuspeha, dok su gosti pretrpeli četvrti uzastopni poraz. U prilično izjednačenom meču, Fener je trijumf uspeo da obezbedi u poslednjoj deonici i tako stigne do tek četvrte pobnede u sezoni. Veseli je bio najefikasniji sa 20 poena uz 10 skokova, dok je Gudurić dodao 18 poena. Majk Džejms je sa 31 poenom bio daleko najbolji u Monaku, dok je Danilo Anđušić za osam minuta u igri postigao jedan poen.

Bajern je uspeo da savlada Asvel u Minhenu 73:65, mada su gosti imali osam poena prednosti posle prve četvrtine. Ipak, Bavarci su se vratili u meč i stigli do preokreta na krilima Rubita i Valdimira Lučića. Rubit je postigao 20 poena, a Lučić dva manje za peti trijumf Bajerna. U petom porazu Asvela najbolji je bio Okobo sa 14 poena, a po 10 su postigli Džons i Gist.

Žaligirs je savladao Baskoniju sa 72:68 i tako sigao do treće pobede u prethodna četiri kola. Domaćin je u Zelenoj šumi uglavnom bio u prednosti tokom meča i uspeo da je sačuva do samog kraja. Lekavičiju sa 13 i Nebo i Kalnietis sa po 10 bil isu najzaslužniji za pobedu litvanskog tima. U Baskoniji je Enoh postigao 13, Fontekio 12, a Vanja Marinković je bio bez učinka za četiri minuta u igri.