02.01.2024. 17:23
Nikola Topić
Nikola Topić / Izvor: Foto: euroleaguebasketball.net

Duel 18. kola Evrolige.

Košarkaši Crvene zvezde su savldali Fenerbahče u Istanbulu sa 85:76 (18:26, 16:9, 23:22, 28:19) u utakmici 18. kola Evrolige. Očigledno da je urodilo plodom "čišćenje" ekipe i crveno-beli su došli do vrlo vredne pobede.

Šta sve možeš za 30 sekundi?Mozzart

Šta sve možeš za 30 sekundi?

Marko Simonović napušta Crvenu zvezdu!?Marko Simonović

Marko Simonović napušta Crvenu zvezdu!?

Navijači Zvezde čekaju u redovima ulaznice za evroligaški derbi protiv Partizana (VIDEO)KK Crvena zvezda

U prvoj deonici Zvezda je igrala dobro, ali domaće je služio šut i zato su tu četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 26:18.

Ipak, odbrana šampiona Srbije je bila fenomenalna u drugoj četvrtini. Izabranici Šarunasa Jasikevičiusa su za tih deset minuta postigli samo devet poena i na odmor je Fenerbahče otišao sa samo poenom viška - 35:34.

FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA 76:85 (26:18, 9:16, 22:23, 19:28)

Dvorana: Ulker sport

Grad: Istanbul

Sudije: Emilio Pere, Jakub Zamojski, Maksim Buber

FENERBAHČE: Motli 11, Vilbekin 14, Šanli 3, Papajanis, Mahmutoglu, Hejs Dejvis 21, Biberović 4, Gudurić 3, Dorsi 8, Kalates 2, Madar 8, Sestina 2. Trener: Šarunas Jasikevičijus.

C. ZVEZDA: Teodosić 6, Hanga 12, Davidovac, Lazić 8, Tobi 3, Bolomboj 24, Ilić, Nedović 7, Geidraitis 19, Gilespi, Topić 4, Dos Santos 2. Trener: Janis Sferopulos.

Fenerbačhe je sjajno otvorio treću deonicu. Došli su do plus 11, ali su opet izabranici Janisa Sferopulosa predvođeni Džoelom Bolombojom stigli do egala i u poslednjih deset minuta se ušlo sa nerešenim rezultatom.

U poslednjoj deonici vođstvo je celim tokom bila na strani Crvene zvezde, a na nešto malo manje od dva minuta pre kraja bila je posle bacanja Rokasa Geidraitisa crveno-beli su konačno stigli i do dvocifrene prednosti.

To su uspeli da sačuvaju do kraja i tako je Zvezda pokazala da ima tim koji ako ovako bude igrao mora da se bori za plasman među prvih deset.

Uživo tok meča možete pratiti ovde

KRAJ MEČA

40. minut
Smanjuju domaći na mis sedam (72:79) i Sferopulos zove minut odmra da smiri igrače. Pogađa Bolomboj oba bacanja - 72:81. Vilbekin pogađa trojku - 75:81. Nedović zatim siguran sa linije bacanja - 75:83. Hejs Dejvis daje samo poen - 76:83. Geidratis na bacanjima ne promašuje 76:85. To je i konačan rezultat.
39. minut
Geidratis je na bacanjima bio uspešan - 67:78.
38. minut
Zvezda krade loptu, ali Kalates je vraća tako što je otima Nedoviću. Nik je fauliran, ali nije pogodio nijedno. Ipak, lopta je i dalje u posedu domaćih.
38. minut
Kada je teško - Miloš Teodosić. Prva trojka na meču Zvezdinog pleja - 67:76. Jasikevičijus zove minutu odmora.
28. minut
Nedović promašuje trojku, ali izvlači Motliju faul u napadu i to njegov peti na meču- Do ktraja je dva minuta i 39 sekundi - 67:73.
37. minut
Ovo nije trebalo Zvezdi. Bolomboj u pravljenju bloka pom proceni sudija pravi faul u napadu. Ipak, Odličnom odbranom reprezentativac Rusije se iskupio.
36. minut
Jago iz bezizlazne situacije uspeva da doda do Bolomboja koji je fauliran. Pogađa oba bacanja - 65:73. Zatim i Motli pravi faul u napadu. Do kraja je tačno četiri minuta.
34. minut
Nemanja Nedović sada pogađa za tri - 61:69.
33. minut
Nedović ne pogađa za tri, ostaje plus šest za Zvezdu 60:66.
32. minut
Posle koša Lazića, trojku pogađa Gudurić. Odmah uzvraća istom merom Branko Lazić - 60:64.
31. minut
Prvi poeni Jaga i to iz teške situacije - 57:59.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut
Geidratis hvata loptu i napadu i sa bacanja smanjuje na 57:55. Posle skoka Nedovića ponovo je Litvanac na liniji bacanja. Opet je pogodio oba za egal - 57:57.
29. minut
Majk Tobi pogađa samo jedno bacanje - 57:53.
28. minut
Trojka Lazića i zakucavanje Bolmoboja. Opet je Zvezda u igri - 55:50.
27. minut
Zvezda je prišla na minus sedam, ali Hejs Dejvis novom trojkom vraća dvocifrenu prednost - 55:45.
25. minut
Hejs Dejvis za dvocifenu razliku - 51:40. Uzvraća trojkom Hanga - 51:43.
23. minut
Vilbekin pogađa za tri i tera Sferopulosa da zove minutu odmora - 46:38.
22. minut
Hanga pogađa trojku - 41:37.
21. minut
Domaći bolje otvraju - 41:34.

KRAJ POLUVREMENA

20. minut
Hejs Dejvis pogađa za 35:31. Zvezda smanjuje na samo minus jedan - 35:34.
18. minut
Topić lagano prodorom dolazi do prvih poena - 33:29.
17. minut
Seriju loših napada prekida Bolomboj sa linije bacanja - 33:25.
15. minut
Domaći ponovo vraćaju lepu prednost - 33:24. Tajm aut za Janisa Sferopulosa.
13. minut
Zatim i sjajna akcija koju je krunisao Bolmomboj. Pogađa Džoel i u narednoj akciji - 28:24.
12. minut
Prelep prodor Nedovića za njegove prve poene - 28:20.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut
Madar pogađa tri bacanja, a zatim i trojku - 23:16. Bolomboj uspeva da smanji iz teške pozicije- 23:18. Dorsi trojkom stavlja tačku na četvrtinu 26:18.
8. minut
Geidratis postiže osmi poen na meču - 17:16.
6. minut
Hejs Dejvis smanjuje na 13:14.
5. minut
Geidraitis trojkom odonosi vođstvo šampionu Srbije - 7:8. Vraća Hejs Dejvis - 10:8. Opet i Geidraitis - 10:11.
4. minut
Teodosić fenomenalno upošljava Bolomboja koji postiže svoj peti poen - 7:5.
2. minut
Zvezda je povela sa 2:0, ali su domaći brzo okrenuli na 4:2.

POČINJE UTAKMICA - Nikola Topić je u startnoj petorci Crvene zvezde. Pored njega u crveno-belom dresu duel počinju - Bolmboj, Lazić, Gedraitis i Davidovac.