FIBA LIGA ŠAMPIONA: Grci TROJKAMA odneli san o DRUGOM mestu (FOTO)

18.01.2017. 21:59
Adin Vrabac
Adin Vrabac / Izvor: MN Press

Košarkaši Partizana u sjajnoj atmosferi poraženi od AEK-a.

Košarkaši Partizana poraženi su od AEK-a - 65:69 (11:19, 22:22, 20:14, 12:14)  u okviru 13. kola FIBA Lige šampiona i tako propustili veliku priliku da u sjajnoj atmosferi osiguraju drugo mesto u grupi "E" i direktan plasman među 16 najboljih. Crno-beli su jedinu prednost (2:0) imali na samom startu utakmice, da bi Grci serijom šuteva za tri poena brzo došli do prednosti koju su (sa)čuvali do samog kraja. Izabranici trenera Aleksandra Džikića su imali nekoliko izglednih  prilika u poslednjoj četvrtini da  uhvate rezultatski priključak, ali su napravili previše grešaka da bi došli do velikog preokreta.

Za samo četiri minuta Grci su stekli kapital koji su održavali do kraja prvog poluvremena. Košarkaši AEK-a su u ovom intervalu pogodili sva četiri šuta za tri poena i poveli sa 12:4. Gosti su veoma brzo stigli i do dvocifrene razlike (19:9) čemu je kumovao i veoma čudan kriterijum sudijske trojke što je izabacilo iz takta i trenera Aleksandra Džikića koji je zbog protesa zaradio tehničku grešku.

OD OVOGA SRCE PUCA: Ovo su GROBARI poručili BRAĆI sa KOSOVA (FOTO)

VIŠE OD OVACIJA: On je samo SEDEO, a zbog NJEGA je Pionir PROKLJUČAO! (FOTO)

Usledilo je koškašnje Elonua i Andrića što je još više zapalio atmosferu u „Pioniru“. Prenuli su se i crno-beli koji smanjuju zaostatak na 16:20 poečtkom druge deonice. Imali su Džikićevi izabranici priliku da dođu do izjednačenja, ali su ih nekoliko propuštenih zicera i propusta u odbrani skupo koštali. Grci su u završnici prvog poluvremena pogodili i sedmu trojku iz 15 pokušaja i ponovo otišli na „+8“ - 33:41.

Očekivalo se da će Partizan svim silama krenuti u nastavku duela, ali se Grci uspeli da novom serijom šuteva za tri poena dođu do rekordne prenosti - 41:53. Međutim, tada je krenuo crno-beli uragan. Stefan Birčević je postigao osam od svojih 15 poena u trećem kvartalu što je crno-belima pomoglo da definitivno uhvate priključak - 53:55.

Usledio je period sa pregršt promašaja i loših rešenja na obe strane. Ređale su se greške i izgubljene lopte, što je dovelo do maksimuma nervozu na terenu. Za skoro sedam minuta igre u poslednjoj deonici, Partizan je postigao dva, a AEK tri poena. Iako gotovo ništa nije polazilo za rukom, crno-beli se nisu predavali. Sjajni Birčević je pogodio dva slobodna bacanja, kapiten Veličkovič bio precizan za 60:62. Već u sledećem napadu, posle ofanzivnih skokova Beograđani su imali dve sjajne prilike da dođu do toliko željenog izjednačenja. Kazna je stigla veoma brzo kad je Roko Leni Ukić pogodio novu trojke za goste. Na samo 80 sekundi pre kraja  AEK je vodio 60:65.

PARTIZAN – AEK 65:69  (11:19, 22:22, 20:14, 12:14)

DVORANA: „Alekdsandar Nikolić“

GLEDALACA: 6.600

SUDIJE: Sahin, Gurion, Ozols.

PARTIZAN: Ratkovica 8, Vrabac 5, Jovanović, Veličković 13, Majstorović, Birčević 16, Koprivica 2, Andrić 6, Hačer 8, Pot, Karahodžić 3, Luković 4.

AEK: Ukić 13, Mekgret 11, Elonu 3, Milošević 3, Haritopulos, Dikson 7, Larencakis 14, Moraitis, Mavroeidis, Skulidas, Vilijams 8, Campuris 10.

GRUPA "E"

REZULTATI 13. KOLA: Ludvisburg - Sasari 75:78, Solnok - Bešiktaš 91:96, Partiztan - AEK 65:69 , Zelena Gora - Šarloa 83:86.

TABELA: Bešiktaš 11 -2, AEK 8-5, Ludvizburg 8-5, Partizan 8-5, , Sasari 6-7, Šarloa 5-8, Zelena Gora 4-9, Solnok 2-11.