8°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

FINALE ABA LIGE: Budućnost još jednom DEKLASIRANA, Zvezda na korak od TITULE i EVROLIGE (VIDEO)

14.04.2019. 21:42
dfh
dfh / Izvor: MN Press

Crveno-beli vode sa 2:0 u seriji.

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u finalnoj seriji ABA lige sa možda i odlučujućih 2:0. Crveno-beli su ponovo u prepunom Pioniru savladali Budućnost sa 107:69 (26:19, 28:19, 22:16, 31:15). Izabranici Milana Tomića su krajem prve četvrtine preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom i to je bilo od presudnog značaja. U drugoj deonici su dodatno povećali prednost, kao i u trećoj, a na početku serije su fenomenalnom serijom 11:0 prešli i granicu od 30 poena razlike. Do kraja je Zvezda došla i do +40, što je bila najveća prednost.

Treća utakmica finalne serije na programu je u sredu, 17. aprila, od 19 časova i tada će tim sa Malog Kalemegdana imati prvu meč loptu.

REKA ZVEZDAŠA IDE KA PIONIRU: Ni u drugoj utakmici finala igla NEĆE imati gde da padne (VIDEO)

IZAŠAO SA LEDOM NA KOLENU: Zna se stepen Boaćijeve povrede (VIDEO)

ZVEZDA JE SAVLADALA NIŠLIJE: Ali je njen DEFANZIVAC očekivao MNOGO više (FOTO)

TOK UTAKMICE:

ČETVRTA ČETVRTINA:

KRAJ:
Utakmica je završena neverovatnom pobedom Crvene zvezde od 107:69!
39. minut:
Budućnost smanjuje prednost - 103:67.
37. minut:
Zvezda na +40! Trojku je pogodio i Nemanja Nenadić za 103:63.
36. minut:
Pukla je stotka u Pioniru! Rezultat je 100:63 posle trojke Boriše Simanića.
35. minut:
Tim sa Malog Kalemegdana igra kao u transu i rezultat je 95:61, a tajm-aut je zatražio Jasmin Repeša.
33. minut:
Barović je presekao seriju crveno-belih, ali je Rivers odmah pogodio dva slobodna bacanja za 89:56.
32. minut:
Zvezda otvara poslednju deonicu serijom 11:0 i vodi sa neverovatnih 33 poena razlike - 87:54.

TREĆA ČETVRTINA:

KRAJ ČETVRTINE:
Pogodio je Perperoglu jako težak šut za dva, a Noris Kol je uspeo da uz zvuk sirene pogodi trojku sa skoro deset metara. Rezultat je 76:54 pred poslednjih deset minuta, ali bi Delije mogla da zabrine činjenica da se Perperoglu požalio na povredu.
30. minut:
Pogodio je Noris Kol za dva, ali je u sledećem napadu fauliran Dejan Davidovac, a Edvin Džekson je dobio tehničku zbog gađanja table loptom, kao i Koti Klark zbog protesta. Rezultat je 74:51.
28. minut:
Trojku je pogodio StratosPerperoglu za maksimalna 24 poena prednosti. Rezultat je 73:49.
27. minut:
Crveno-beli su ponovo na maksimalnih +21, a rezultat je 70:49.
24. minut:
Bili Beron pogađa trojku, a zatim Faje iz kontranapada polaže loptu kroz obruč za 65:46.
23. minut:
Dosuđen nesportski faul Davidovcu nad Bitadzeom, a sudije su posle pregledanja snimka samo potvrdile svoju odluku. MVP ABA lige je pogodio oba slobodna bacanja, ali Budućnost nije rešila naredni napad, pa na semofaru piše 60:46.
22. minut:
Nova trojka Bela i novo brutalno zakucavanje Odža. U nastavku je Beron ukrao loptu i pogodio dvokorak za 60:44.
21. minut:
Džejms Bel pogađa prvu trojku za Budućnost na utakmici, ali je u sledećem napadu Odžo sjajno zakucao i podigao Pionir na noge - 56:41.

DRUGA ČETVRTINA:

POLUVREME:
Crveno-beli nisu iskoristili poslednji napad, pa je rezultat ostao nepormenjen - 54:38.
20. minut:
Budućnost pravi mini seriju 4:0 i smanjuje zaostatak na 16 poena razlike - 54:38.
19. minut:
Majkl Odžo je pogodio tri slobodna bacanja u dva napada i doveo je Zvezdu na +20 - 54:34.
18. minut:
Pogodio je Davidovac trojku, a zatim i Faje dva slobodna bacanja. Zvezda je ponovo na maksimalnih +17 - 51:34.
17. minut:
Budućnost u seriji od 7:2, rezultat je 46:34.
16. minut:
Zakačili su se Kej Si Rivers i Goga Bitadze, pa sudije gledaju snimak. Rezultat je 44:27.
15. minut:
Milan Tomić je zatražio tajm-aut pri vođstvu tima sa Malog Kalemegdana 40:26.
14. minut:
Noris Kol seče Zvezdinu seriju, ali crveno-beli i dalje u naletu - 40:24.
12. minut:
Maik Cirbes vraća Zvezdi dvocifrenu prednost (33:22), ali zatim Boriša Simanić pravi treću ličnu grešku. Već u sledećem napadu Perperoglu cepa mrežicu iz daljine za 36:22.
11. minut:
Seriju domaćih prekida Goga Bitadze pogotkom uz faul, a bio je precizan i sa linije penala - 31:22.
11. minut:
Dobrić je otvorio drugu deonicu trojkom, a posle dobre odbrane Perperoglu polaže loptu u koš - 31:19. Jasmin Repeša je pozvao tajm-aut.

PRVA ČETVRTINA:

Gotova je prva četvrtina, Crvena zvezda vodi 26:19 zahvaljujući poenima Čovića i Perperoglua u završnici.
9. minut:
Prava rezultatska klackalica. Zvezda vodi 19:18.
8. minut:
Čović donosi prednost crveno-belima, pogodio je 2+1. Rezultat je 15:14.
7. minut:
Zvezda je prekinula seriju gostiju, sa četiri vezana poena, ali je potom pogodio i Barović - 12:14.
6. minut:
Drugu ličnu grešku napravio je Odžo, a BArović je pogodio uz faul. Ipak, bio je neprecizan sa linije penala - 8:12.
6. minut:
Sada serija gostiju. Budućnost vodi 10:8.
5. minut:
Zvezda u naletu posle početne prednosti gostiju. Crveno-beli su napravili seriju 8:0 i rezultat je sada 8:4.
3. minut:
Trojkom Dejana Davidovca, Crvena zvezda je došla do prvog vođstva - 5:4.
3. minut:
Rezultat je 2:4, a Noris Kol je napravio nesportski faul u napadu nad Brankom Lazićem koji je promašio oba slobodna bacanja.
2. minut:
Nešto bolji start Budućnosti koja vodi sa 4:0.
1. minut:
Utakmica je počela.

OVO SVE MENJA: Finalisti Evrokupa idu direktno u Evroligu! ABA liga više neće imati jedno mesto u eliti

ZVEZDA SE OGLASILA SAOPŠTENJEM: Ovo je nezabeležena situacija i utiče na regularnost ABA lige (FOTO)

BIVŠI IGRAČ BUDUĆNOSTI I REPREZENTATIVAC CRNE GORE: Nadam se da će ZVEZDA osvojiti ABA ligu

CRVENA ZVEZDA - BUDUĆNOST 107:69 (26:19, 28:19, 22:16, 31:15)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd).

SUDIJE: Radović, Javor, Koljenšić.

GLEDALACA: 7.000

CRVENA ZVEZDA: Čović 9, Perperoglu 17, Davidovac 6, Nenadić 5, Lazić, Faje 8, Beron 10, Dobrić 12, Simanić 6, Rivers 16, Cirbes 8, Odžo 10.

BUDUĆNOST: Džekson 2, Kol 9, Su. Šehović, E. Klark 7, Barović 10, K. Klark 4, Gordić 11, Bitadze 9, Popović 2, Bel 10, Nikolić 5, Vilijams.