25°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

FINALE JE ZAKAZANO: Braun utišao Berlin, Španija i Francuska za evropsko zlato (VIDEO)

16.09.2022. 22:22
Lorenco Braun

Domaćin za bronzu.

Košarkaška reprezentacija Španije igraće u finalu Evrobasketa protiv Francuske u nedelju od 20:30, Furija je u sred Berlina savladala Nemačku 96:91 (27:24, 19:27, 19:20, 31:20)

KOLE: Nisam očekivao ovako lak trijumf

SELEKTOR POLJSKE NE OČAJAVA: U nedelju je naše finale

NISU MOGLI DA PONOVE MEČ PROTIV SLOVENIJE: Francuska se poigravala sa Poljskom i otišla u finale

Kao i u duelu sa Grčkom, Nemci su imali jedan period perfektne igre. Ovoga puta u drugoj četvrtini, Panceri su napravili seriju od 14:0 i na poluvreme otišli sa blagom prednošću.

Tokom svih 40 minuta i jedna i druga ekipa nisu dozvoljavale da ova druga ode na osetniju prednost. Krajem treće deonice se činilo da će domaćin prelomiti meč. Međutim, tako nije mislio Lorenco Braun, koji je sa nekoliko bitnih pogodaka održavao korak za protivnikom.

Imali su domaći vođstvo od 75:68, da bi potom usledio period odlične igre tima Serđa Skariola i serija od 18:5, pa se na dva minuta do kraja ušlo sa 86:80 za Furiju.

Tajs je promašio čist zicer, kojim bi vratio svoj tim u igri, a tu grešku znao je da iskoristi Lorenco Braun, bio je precizan oba puta, bivši plejmejker Crvene zvezde, sa linije penala i time napravio ključnu razliku od koje više nije bilo spasa za domaćina

Najefikasniji u redovima pobednika je bio pomenuti Lorenco Braun sa 29 poena, dok je Vili Ernangomez imao 16.  Kod Nemaca Denis Šruder je zabeležio 30 poena uz osam asistencija, Obst je imao 15 poena, pogodio je pet trojki.

U borbi za bronzu igraće Poljska i Nemačka u nedelju od 17:15.

Najnovije vesti o Evrobasketu možete naći OVDE

BONUS VIDEO: Pogledajte kako Svetislav Pešić priča anegdotu o Milanu Guroviću iz Indijanapolisa