FINALE PLEJ-OFA: Kakva drama u Pioniru, Stefan Pot odlučio utakmicu (FOTO)

07.06.2018. 22:05
Tejlor Ročesti
Tejlor Ročesti / Izvor: MN Press

Uzbudljiv meč rešen u poslednjoj sekundi.

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 1-0 u finalnoj seriji Super lige pošto su posle velike borbe i neizvesnog meča savladali FMP sa 84:83 (24:25, 14:11, 18:25, 28:22). Panteri su imali šut za pobedu, ali je Stefan Pot promašio polaganje u poslednjoj sekundi. Zvezdu su predvodili Ročesti i Omić, dok je važnu trojku u završnici postigao Feldin. Drugi meč finala igra se u subotu u Železniku pod 18 časova.

Već u uvodnim minutima meča bilo je jasno da FMP nema nameru da bude samo nemi posmatrač u ovoj finalnoj seriji koju je sa tribina posmatrao i bivši kapiten Zvezde Luka Mitrović. Panteri su ušli borbeno u meč i čini se iznenadili Zvezdu koja nije uspevala da se odlepi. Štaviše, prednost mada minimalna je od početka bila konstantno na strani gostiju iz Železnika, da bi Zvezda došla do vođstva 13:12, ubrzo i 16:12, ali crveno-beli nisu uspeli to da iskoriste. Održavali su vođstvo, preko Jankovića došli i do pet poena prednosti (22:17) u 8. minutu, ali se Panteri nisu predavali i na prvom malom odmoru su gosti iz Železnika imal ipoen prednosti. Nije bilo mnogo kvalitetne košarke u prvoj deonici, ali je situacija bila još gora u drugoj. Bilo je mnogo seckkanja igre zbog faulova i velikog broja slobodnog bacanja, a ni timovi nisu bili preterano precizni iz igre. Panteri su bili u vođstvu, Zvezda uspela da izjednači na 31:31 u 15. minutu, a zatim i da povede i sačuva dva poenaviška na poluvremenu.

U istom ritmu nastavljeno je i u trećoj četvrtini. Prednost je bila na strani Zvezde, ali FMP nije imao poteškoća u stizanju zaostatka, mada je Zvezda sredinom deonice ponovo imala pet poena prednosti. Ključni čovek Pantera bio je Nemanja Nenadić koji je u usvakom trenutku imao rešenje u napadu, a u završnici treće deonice FMP je došao i do maksimalnih sedam poena prednosti 61:54 koje je pogotkom u poslednjoj sekundi deonice smanjio Ročesti. FMP je i početkom poslednje četvrtine diktirao tempo i zadržao prednost, da bi zatim Pero Antić dobio tehničku grešku, a potom još jednu i završio meč pre vremena.

To je malo trglo Zvezdu koja je uspela da se potpuno približi Panterima, a zahvaljujući odličnom Omiću dođe i do preokreta i vođstva 70:68 u 35. minutu. Međutim, Panteri su pogodili dve vezane trojke preko Radovanovića i Jeremića za novo vođstvo gostiju 75:72 tri i po minuta pre kraja. Zvezda je preko Omića držala korak ,da bi Jeremić pogodio svoju četvrtu trojku za 78:74, a uzvratio mu je Ročesti sa dve uzastopne trojke za vođstvo Zvezde 80:79 minut pre kraja. Simanić je sa penala doneo samo izjednačenje Panterima 41 sekundu pre kraja, da bi Omić takođe pogodio samo jedno bacanje za prednost Zvezde 81:80. Ipak, Pot je pogodio trojku i doneo prednost 83:81 gostima 23 sekunde pre kraja, ali je trojku uzvratio Feldin i 12 sekundi pre kraja Zvezda je vodila 84:83. Pot je u završnici uspeo da probije u reket, ali je promašio zicer za pobedu FMP-a.

CRVENA ZVEZDA - FMP 84:83 (24:25, 14:11, 18:25, 28:22)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Vojinović, Juras, Maričić.

GLEDALACA: 2.000.

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 21, Lazić 4, Omić 22, Janković 3, Davidovac 6, Antić 6, Čović, Dobrić 9, Jovanović, Lesor 1, Radanov, Feldin 12.

FMP: Odžo 11, Nenadić 19, Pot 12, Bursać, Simanić 2, Đoković, Simeunović 1, Jeremić 18, Šešlija 2, Apić 8, Hampfris, Radovanović 10.

Sve najnovije vesti o Mondijalu u Rusiji možete da pročitate OVDE.