13°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

ZVEZDA JE ŠAMPION SRBIJE! Beron srušio Partizan u POSLEDNJOJ sekundi i doneo TITULU (VIDEO)

17.06.2019. 17:42
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Gotova košarkaška sezona.

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu prvaka Srbije zahvaljujući pobedom nad Partizanom posle preokreta u četvrtoj utakmici finala plej-ofa. Crveno-beli su večitog rivala savladali rezultatom 76:75 (16:23, 18:19, 18:10, 24:23) pred navijačima Parnog valjka, a koš za titulu postigao je Bili Beron uz zvuk sirene.

Utakmicu je, između ostalog, obeležio duži prekid početkom poslednje četvrtine zbog prokišnjavanja I nestanka struje usled udara groma u krov Pionira.

DELEON KAŽNJAVA REDOM: Zvezda sankcionisana zbog uvreda na nacionalnoj osnovi! Na meti i Andrea Trinkijeri

DONETA ODLUKA: Ovo su sudije 4. meča finala Superlige! Jedan je svima POZNAT, ali drugi mnogo ŽIVCIRA navijače!

SPEKTAKULARNO: Dobro protrljajte oči, Bobi vozi TRAKTOR (VIDEO)

Dešavanja uživo iz Pionira možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

ČETVRTA ČETVRTINA:

10. minut:
Bili Beron je posle prodora pogodio uz zvuk sirene za titulu Crvene zvezde.
10. minut:
Partizan vodi 75:74, do kraja je ostalo 13 sekundi.
10. minut:
Rezultat je 73:74, a do kraja je ostao 31 sekund.
9. minut:
Pogodio je Jaramaz za 71:69, a zatim je Beron izjednačio (71:71).
8. minut:
Trojku je pogodio Markus Pejdž, ali na drugoj strani je izjednačenje doneo Faje.
8. minut:
Crvena zvezda je poenima Berona iz slobodnih bacanja i Davidovca iza linije 6,25 došla do prednosti 66:67.
7. minut:
Pogodio je trojku Markus Pejdž za +4 - 66:62. Tajm-aut Tomića.
6. minut:
Partizan je preokrenuo - 63:62.
4. minut:
Crvena zvezda vodi, a rezultat je 58:59.

Utakmica je nastavljena!

Prema poslednjim informacijama struja u dvorani "Aleksandar Nikolić" je nestala zbog udara groma u krov i trenutno se ne zna kada će meč biti nastavljen.

2. minut:
Prekid u Pioniru zbog nestajanja struje u jednom delu hale, a i zbog ubacivanja pirotehničkih sredstava na teren. Rezultat je 56:55 za crno-bele, a do kraja meča je ostalo osam minuta i 32 sekunde. Na jednom mestu čak i prokišnjava krov hale Pionir.
2. minut:
Prednost Partizanu vratio je trojkom Rade Zagorac 56:55.
1. minut:
Crvena zvezda ponovo vodi posle uvodnih minuta 53:55.

TREĆA ČETVRTINA:

10. minut:
Beron je pogodio trojku za izjednačenje sa velike udaljenosti za 52:52 na kraju treće deonice.
9. minut:
Partizan ponovo vodi - 52:49.
8. minut:
Zvezda je došla do izjednačenja 49:49.
7. minut:
Trojka Filipa Čovića za 48:46, a zatim je Andrea Trinkijeri pozvao tajm-aut.
6. minut:
I dalje je pet poena razlike - 48:43.
4. minut:
Tvrda utakmica u trećoj četvrtini, retzultat je 46:41.
2. minut:
Crveno-beli su bolje otvorili drugo poluvreme i smanjili su prednost rivala na 44:40.

DRUGA ČETVRTINA:

10. minut:
Crno-beli vode na poluvremenu rezultatom 42:34.
9. minut:
Partizan ima prednost od devet poena posle trojke Stefana Jankovića i poena Branka Lazića sa linije penala - 39:30.
7. minut:
Čović i Lazić trojkama vraćaju Zvezdu u život - 36:28.
5. minut:
Pejdž je promašio zakucavanje u situaciji jedan na nula, ali je to ispravio Veličković za 34:22. Tajm-aut Tomića.
4. minut:
Crno-beli su prvi put došli do dvocifrene prednosti 32:22.
2. minut:
Partizan održava prednost 27:20.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut:
Nikolić trojkom i Renfro poenima iz kontranapada doveli su Partizan na +7 posle prvih deset minuta. 23:16!
9. minut:
Seriju Partizana prekidaju Kej Si Rivers i Majkl Odžo koji su poenima smanjili prednost Partizana na 18:16.
8. minut:
Partizan se odlepio na +5 i rezultat je 16:11, a Milan Tomić je pozvao tajm-aut.
6. minut:
Fenomenalna rola Đorđa Gagića! Centar Partizana je do sada postigao osam poena, a rezultat je 9:9.
5. minut:
Fenomenalna blokada Pejdža, a u kontranapadu je Partizan došao do poena i rezultat je 5:7.
4. minut:
Umalo incident na parketu! Faje i Veličković su bili u duelu posle kog su ušli u sukob, ali je sprečen veći problem. U nastavku je Partizan poenima Zagorca sa linije penala i Gagića došao do 3:6.
2. minut:
Crvena zvezda je odlično otvorila utakmicu sa dve trojke. Prvu je pogodio Beron, a zatim i Davidovac iz jako teške pozicije.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 76:75 (16:23, 18:19, 18:10, 24:23)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

GLEDALACA: 4.000

SUDIJE: Ilija Belošević, Uroš Obrknežević, Uroš Nikolić.

PARTIZAN: N. Janković 5, Pejdž 8, Pušica, Marinković 5, Jaramaz 9, Veličković 8, Tanasković, Zagorac 7, Renfro 11, S. Janković 3, Gagić 11, Nikolić 8.

CRVENA ZVEZDA: Radanov, Čović 8, Davidovac 13, Nenadić, Lazić 7, Faje 3, Beron 21, Dobrić, Ristić 2, Simanić 2, Rivers 8, Odžo 12.