FMP POMOGAO PARTIZANU: Budućnost pala u Železniku!

21.03.2024. 20:36
KK FMP
KK FMP / Izvor: MN Press

Nastavlja se ABA liga...

Utakmicom u Železniku između FMP-a i podgoričke Budućnosti počelo je 24. kolo AdmiralBet ABA lige. Gosti su u ovaj meč ušli u odličnoj formi, posle duge serije pobeda, ali večeras nisu igrali na tom nivou, što su ''panteri'' iskoristili i savladali Podgoričane sa 84:76.

OVO NIKO NIJE OČEKIVAO! Beograd domaćin F4Kombank Arena

OVO NIKO NIJE OČEKIVAO! Beograd domaćin F4

(UŽIVO) Partizan - Real Madridpr

(UŽIVO) Partizan - Real Madrid

"ČESTITAM TEODOSIĆU": Sferopulos saopštio važne vesti pred Virtus!Janis Sferopulos

"ČESTITAM TEODOSIĆU": Sferopulos saopštio važne vesti pred Virtus!

Ovo je osma pobeda FMP-a od početka sezone, kojom je tim iz Železnika prebrinuo brige oko opstanka, a ujedno učinio i malu uslugu Partizanu koji se sa Podgoričanima bori za drugo mesto na tabeli pred plej-of.

Budućnost sada ima skor 18-6, jednu pobedu više i meč više od Partizana koji svakako mora da trijumfuje u međusobnom duelu u ''Morači'' u sledećem kolu ako želi na drugo mesto, ali sada neće imati imperativ pobede nad SC Derbijem u nedelju.

FMP je od početka meča nametnuo svoj ritam, dobio je prvu četvrtinu sa 21:14, na šta je Budućnost odgovorila u drugom kvartalu i izjednačila rezultat, ali ključna je bila treža četvrtina koju su domači odigrali najbolje, stekli dvocifrenu prednost i do kraja nisu dozvolili preokret.

Izvanrednu partiju je prikazao bivši član Partizana Aleksa Stepanović koji je meč završio sa 30 poena i 6 skokova, a pratio ga je Simović sa 21 poenom.

Kod gostiju, 30 poena upisao je Rajt, ali je ostatak ekipe imao znatno skromniji učinak